Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   SKM Niebuszewo ukończone

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   SKM Niebuszewo 1
   SKM Niebuszewo 2
   SKM Niebuszewo 3
   SKM Niebuszewo 4
   SKM Niebuszewo 5
   SKM Niebuszewo 6
   SKM Niebuszewo 7
   SKM Niebuszewo 8
   SKM Niebuszewo 9
   SKM Niebuszewo 10
   SKM Niebuszewo 11
   SKM Niebuszewo 12
   SKM Niebuszewo 13
   SKM Niebuszewo 14
   SKM Niebuszewo 15
   SKM Niebuszewo 16

   Parking w rejonie stacji Niebuszewo jest już gotowy. To część miejskiej infrastruktury Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

   Łącznie blisko 160 miejsc postojowych, w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami i miejsca postojowe taksówek. Do tego infrastruktura dla pieszych w postaci ścieżek doprowadzających do peronów kolejowych oraz zadaszona wiata ze stanowiskami na rowery. Tak w skrócie można scharakteryzować inwestycję jaka została zrealizowana w rejonie stacji kolejowej Niebuszewo.

   W ramach prac zrealizowane zostały również roboty sieciowe związane z przebudową kanalizacji deszczowej, elektronergetycznej czy telekomunikacyjnej. W ramach zagospodarowania terenu zamontowano ławki jak i kosze na śmieci. Wykonane zostały również nasadzenia zieleni w postaci drzew oraz krzewów. Koszt prac wyniósł ponad 17 mln zł brutto. - mówi Piotr Zieliński rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji.

   Koordynacją i nadzorem inwestorskim nad realizacją miejskiej części Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, zajmuje się pełniąca funkcję inwestora zastępczego spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. 

   Zamówienie współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 5.2. Rozwój Transportu Kolejowego poza TEN-T, oś priorytetowa V Rozwój transportu kolejowego w Polsce, pod nazwą: „Budowa węzłów i przystanków przesiadkowych wraz z urządzeniami związanymi z integracją transportu, na liniach kolejowych 273, 351, 401 i 406 w ramach Budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351. dla projektu pn. „Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351”.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!