Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   SDS 2.0 – pierwszy etap za nami

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Szczeciński Dom Sportu 1
   Szczeciński Dom Sportu 2
   Szczeciński Dom Sportu 3
   Szczeciński Dom Sportu 4
   Szczeciński Dom Sportu 5
   Szczeciński Dom Sportu 6

   Stary kompleks Szczecińskiego Domu Sportu na zawsze przeszedł do historii. Nie ma już śladu po hali sportowej i hali basenowej. Wkrótce rozpocznie się budowa nowego obiektu.

   Za nami kilka tygodni robót rozbiórkowych Szczecińskiego Domu Sportu. Aktualnie trwa wywożenie z terenu budowy pozostałości po starej konstrukcji budynku. Pierwszy etap inwestycji jest tym samym za nami.

   Teraz przed wykonawcą kolejne wyzwanie. Wraz z rozbiórkami wykonawca realizuje prace projektowe. Jednym z elementów tego procesu jest uzyskiwanie uzgodnień i decyzji niezbędnych do realizacji zaplanowanych prac budowlanych.

   - Najważniejszy z tych dokumentów już jest. Mowa o pozwoleniu na budowę. To oznacza, że już wkrótce rozpoczną się pierwsze prace związane z budową nowego obiektu - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. 

   O inwestycji

   W ramach inwestycji powstaje nowy basen oraz większa hala sportowa. Zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym wybudowany zostanie basen 30m, z lokalnym przegłębieniem a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn. Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca. Dzięki dużej kubaturze, oprócz rozgrywek sportowych będzie można w niej organizować wydarzenia w postaci koncertów. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Obiekt zostanie wyposażony ponadto w trybuny dla widowni. Przebudowie ulegnie również mały basen z brodzikiem. W nową zabudowę wkomponowane zostaną elementy po starym obiekcie. To część holu wejściowego i mozaiki. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   W obiekcie zainstalowana zostanie technologia mająca wpływ na ograniczenie kosztów użytkowania.

   - Technologia wody basenowej pozwoli odzyskać do 75% wód popłucznych. Ponadto wykonana zostanie instalacja odzysku ciepła z wód zrzucanych z technologii basenowej - dodaje Piotr Zieliński. 

   Do budowy wykorzystane zostaną elementy spełniające aktualne normy w zakresie ograniczania utraty ciepła z budynku. Obiekt będzie nadto wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

   Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj.

   Nadzór sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Generalnym Wykonawcą jest Budimex S.A. Koszt prac to blisko 109 mln zł brutto.

   Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w wysokości 65 mln zł, które pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!