Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   SDS 2.0 – mamy oferty w przetargu

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   SDS 2.0 – mamy oferty w przetargu

   Cztery firmy złożyły swoje oferty w przetargu na budowę nowego Szczecińskiego Domu Sportu. Analizą ofert zajmie się teraz komisja przetargowa.

   Oferta nr 1

   Budimex S.A.

   Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa

   Cena: 108 837 773,00 zł brutto

    

   Oferta nr 2

   Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

   Opacka 12, 80-338 Gdańsk

   Cena: 122 751 780,56 zł brutto

    

   Oferta nr 3

   MIRBUD S.A.Unii Lubelskiej 18, 96-100 Skierniewice

   Cena: 109 470 000,00 zł brutto

    

   Oferta nr 4

   Mostostal Warszawa S.A.

   Konstruktorska 12A, 02-673 Warszawa

   Cena: 116 250 990,00 zł brutto

    

   Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 82 715 350,12 zł brutto.

    

   O inwestycji

   W ramach inwestycji powstanie nowy basen oraz większa hala sportowa. Zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym wybudowany zostanie basen 30m, z lokalnym przegłębieniem a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn. Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca. Dzięki dużej kubaturze, oprócz rozgrywek sportowych będzie można w niej organizować wydarzenia w postaci koncertów. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Obiekt zostanie wyposażony ponadto w trybuny dla widowni. Przebudowie ulegnie również mały basen z brodzikiem. W nową zabudowę wkomponowane zostaną elementy po starym obiekcie. To część holu wejściowego i mozaiki. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   W obiekcie zainstalowana zostanie technologia mająca wpływ na ograniczenie kosztów użytkowania. Technologia wody basenowej pozwoli odzyskać do 75% wód popłucznych. Ponadto wykonana zostanie instalacja odzysku ciepła z wód zrzucanych z technologii basenowej. Do budowy wykorzystane zostaną elementy spełniające aktualne normy w zakresie ograniczania utraty ciepła z budynku. Obiekt będzie nadto wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

   Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Przyszły wykonawca będzie miał 36 miesięcy na zrealizowanie zadania. Nadzór będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w wysokości 65 mln zł, które pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!