Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   SDS 2.0 – czas na przetarg

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   SDS 2.0 – czas na przetarg
   SDS (1).jpg
   SDS (2).jpg
   SDS (3).jpg
   SDS (4).jpg
   SDS (5).jpg
   SDS (6).jpg
   SDS (7).jpg
   SDS (8).jpg
   SDS (9).jpg
   SDS (10).jpg
   SDS (11).jpg

   Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na przebudowę starej części Szczecińskiego Domu Sportu. Dokumentacja została już wysłana do Europejskiego Dziennika Zamówień Publicznych i wkrótce zostanie opublikowana.

   W ramach inwestycji powstanie nowy basen oraz większa hala sportowa. Zgodnie z przygotowanym Programem Funkcjonalno-Użytkowym wybudowany zostanie basen 30m, z lokalnym przegłębieniem a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn.

   Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca. Dzięki dużej kubaturze, oprócz rozgrywek sportowych będzie można w niej organizować wydarzenia w postaci koncertów. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Obiekt zostanie wyposażony ponadto w trybuny dla widowni. Przebudowie ulegnie również mały basen z brodzikiem. W nową zabudowę wkomponowane zostaną elementy po starym obiekcie. To część holu wejściowego i mozaiki. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   W obiekcie zainstalowana zostanie technologia mająca wpływ na ograniczenie kosztów użytkowania. Technologia wody basenowej pozwoli odzyskać do 75% wód popłucznych. Ponadto wykonana zostanie instalacja odzysku ciepła z wód zrzucanych z technologii basenowej. Do budowy wykorzystane zostaną elementy spełniające aktualne normy w zakresie ograniczania utraty ciepła z budynku. Obiekt będzie nadto wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

   Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Nadzór będzie sprawować spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Inwestycja jest objęta dofinansowaniem w wysokości 65 mln zł, które pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!