Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Ścieżka rowerowa i zieleń na Matejki

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   We wtorek, 7 maja przekazano plac budowy ścieżki rowerowej na ul. Matejki. Inwestycja, oprócz budowy samej ścieżki obejmie przebudowę ciągów pieszych i sygnalizacji świetlnej oraz wykonanie elementów małej architektury i nasadzeń zieleni.

   W ciągu ul. Matejki zaplanowano wykonanie nowej konstrukcji jezdni wyłącznie na skrajnym pasie położonym bezpośrednio przy chodniku oraz na poszerzeniu jezdni w rejonie wyspy kanalizującej. Na pozostałych dwóch pasach planowane jest wykonanie nakładki bitumicznej.

   Projektowana nawierzchnia ma zostać wykonana z masy bitumicznej (rejon skrzyżowania z ul. Malczewskiego). Z kolei nawierzchnię zatoki autobusowej zaprojektowano z betonu cementowego. Przebudowany zostanie także ciąg pieszy; nawierzchnia chodników będzie wykonana z płytek betonowych.

   - Projekt obejmuje wykonanie ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej. Ścieżka zaprojektowana została na wysokości istniejącego murka oporowego bezpośrednio za przystankiem autobusowym. Projektowaną ścieżkę rowerową dowiązano do przebiegu istniejącej ścieżki w ciągu ul. Malczewskiego - informuje Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. 

   Inwestycja obejmie także nasadzenia zieleni. Jako nasadzenia drzew zaproponowano gatunek lipa drobnolistna „Greenspire”. Na projektowanych zieleńcach rozdzielających jezdnię zastosowano kombinację nasadzeń bylinowych gatunków perwoskia łabodolistna oraz śmiałek darniowy; otoczone przez rogownicę kutnerowatą. Pod istniejącymi oraz projektowanymi drzewami zaproponowano gatunek rośliny okrywowej, tj. trzmielinę Fortune’a „Coloratus”.

   - Wykonawcą inwestycji wybranym w przetargu jest Strabag Sp. z o.o. Czas przewidziany na realizację zadania to pięć miesięcy od dnia przekazania terenu budowy, czyli do 07.10.2024 roku- dodaje Kacper Reszyński. 

   Wartość zadania to 2 430 851,16 zł. brutto.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!