Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Rewitalizacja kamienicy przy ul. 5 Lipca. Drugi etap

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Rewitalizacja kamienicy przy ul. 5 Lipca. Drugi etap
   IMG20230524120618.jpg
   IMG20230524120628.jpg
   IMG20230524120647.jpg
   IMG20230524120653.jpg

   W ubiegłym roku w kamienicy przy ul. 5 Lipca 17, 17a w Szczecinie zakończył się pierwszy etap remontu. Odnowiono elewację, wymieniono okna i drzwi. Teraz przyszedł czas na drugi etap - remont klatek schodowych. Inwestycję realizuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. 

    

   Budynek przy ul. 5 lipca 17, 17a pochodzi z początku XX wieku. Frontowa bryła budynku jest prosta, oparta na rzucie prostokąta. Elewacja posiada symetryczny układ, z główną bramą wejściową, 

    

   Jeszcze w połowie ubiegłego roku  kamienica nie zachwycała swoim wyglądem. Ściany były zabrudzone i pozbawione w wielu miejscach tynku.  To się zmieniło. W pierwszym etapie odnowiono elewację i odtworzono  detale architektoniczne - gzymsy, bonie i elementy dekoracyjne o motywach roślinnych. Poza tym wykonano remont drzwi zewnętrznych do klatki nr 17, wymieniono bramę i drzwi wejściowe do budynku. Dodatkowo wymieniono stolarkę okienną w mieszkaniach i w częściach wspólnych, w tym na klatce i w piwnicy. Kolory jasno - szare dobrano w uzgodnieniu z Zespołem Miejskiego Konserwatora Zabytków tak, by podkreślić liczne elementy ozdobne na elewacji.

    

   Teraz budynek zmieni się również wewnątrz. Zakres remontu drugiego etapu obejmuje: wykonanie prac remontowych dwóch klatek schodowych oraz izolację cieplną stropów piwnic i poddasza. Dodatkowo wymieniona będzie instalacja elektryczna w częściach wspólnych wraz z remontem instalacji domofonowej w budynku.

    

   Wykonawcą robót drugiego etapu jest  firma Handlowo- Usługowa Geko Wojciech Gryczka z  Mierzyna. Koszt remontu wynosi 839 tys zł brutto. Zakończenie prac planowane jest jesienią tego roku.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!