Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Przejazd w Kopernika udostępniony

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Przejazd w Kopernika udostępniony

   Oznakowanie poziome wymalowane, sygnalizacja świetlna uruchomiona, przejazd w ulicę Kopernika udostępniony. To zmiany jakie już obowiązują w rejonie Placu Zwycięstwa.

   Przed okresem Świąt Bożego Narodzenia wykonawcy prac na Placu Zwycięstwa udało się wymalować oznakowanie poziome jezdni oraz uruchomić sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu z ulicą Kopernika oraz Aleją Wojska Polskiego. Dzięki tym zmianom kierowcy mogą zjechać z Placu Zwycięstwa w ulicę Kopernika, możliwa jest również jazda na wprost z Alei Wojska Polskiego w kierunku Placu Zwycięstwa oraz ulicy Kopernika.

   - Rejon Placu Zwycięstwa wciąż jest placem budowy, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej uwagi - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. 

   O inwestycji

   Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych. Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne i wykonane zostaną elementy małej architektury. Zagospodarowana zostanie zieleń.

   Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

    

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!