Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   22°

   Przebudowa “Słowianina” – wieści z budowy #6

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Przebudowa “Słowianina” – wieści z budowy #6
   SLOWIANIN (1).JPG
   SLOWIANIN (2).JPG
   SLOWIANIN (3).JPG
   SLOWIANIN (4).JPG
   SLOWIANIN (5).JPG
   SLOWIANIN (6).JPG
   SLOWIANIN (7).JPG
   SLOWIANIN (8).JPG
   SLOWIANIN (9).JPG
   SLOWIANIN (10).JPG
   SLOWIANIN (11).JPG
   SLOWIANIN (12).JPG
   SLOWIANIN (13).JPG
   SLOWIANIN (14).JPG
   SLOWIANIN (15).JPG
   SLOWIANIN (16).JPG
   SLOWIANIN (17).JPG
   SLOWIANIN (18).JPG
   SLOWIANIN (19).JPG
   SLOWIANIN (20).JPG

   Prace konstrukcyjne na budynku „Słowianina” za nami. Z zewnątrz widoczna jest odrestaurowana elewacja, w środku jednak to wciąż plac budowy. Inwestycja jest w pełnej fazie robót wykończeniowych.

   Najtrudniejszy technicznie etap inwestycji za nami. Wykonana została pełna konstrukcja nowego piętra budynku, zrealizowany został remont przyległego dachu wraz ze świetlikiem hali handlowej "TOBRUK”. Kompleksowy remont przeszła również ceglana elewacja budynku. Inwestycja jest aktualnie w fazie robót wykończeniowych i instalacyjnych.

   Prace skupiają się na wykonywaniu instalacji sanitarnych, elektrycznych. Trwa montaż urządzeń wentylacji obiektu. Wykonywana jest instalacja hydrantowa. Na sali koncertowej w minionych dniach wykonana została nowa posadzka. Rozpoczął się montaż sufitów podwieszanych w części biurowej. Poniżej piętra Domu Kultury „Słowianin” wykonywane są zabezpieczenia przeciwpożarowe belek stropowych.

   Energia ze słońca dla „Słowianina”

   Jednym z elementów zwracających uwagę na nowym „Słowianinie”, to instalacja fotowoltaiczna znajdująca się na dachu budynku. Ok. 35% powierzchni dachu, zajmują gonty fotowoltaiczne. Ich wykonanie i budowa pozwalają na przekształcenie szerszego zakresu światła słonecznego (energii słonecznej) w energię elektryczną niż tradycyjne moduły fotowoltaiczne. Wytwarzają one energię zarówno poprzez światło bezpośrednie jak i rozproszone tj. gdy słońce świeci nisko (w porze zimowej) oraz gdy niebo jest zachmurzone. Na dachu zamontowano 188 modułów o łącznej mocy 27 kW. Instalacja fotowoltaiczna produkuje moc wyłącznie na potrzeby własne Domu Kultury Słowianin.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje kompleksową realizację robót budowlanych na budynku przy ul. Korzeniowskiego 7. W zakres prac wchodzi m.in: przebudowa i nadbudowa III kondygnacji, która przeznaczona jest na działalność Domu Kultury „Słowianin”; przebudowa wszystkich klatek schodowych; wymiana istniejącej konstrukcji dachu; prace instalacyjne; wykonanie elewacji budynku w oparciu o program prac konserwatorskich. Po przebudowie obiekt będzie miał nowy, bardziej funkcjonalny układ pomieszczeń dostosowany do obowiązujących norm.

   Z uwagi na wiele robót dodatkowych, powodujących rozszerzenie zakresu inwestycji (zmianę układu funkcjonalnego i dostosowanie do wymagań Domu Kultury „Słowianin”, montaż zewnętrznej windy, uzupełnienie zakresu prac dotyczącego ustrojów akustycznych a także robót w zakresie konstrukcji obiektu, zabezpieczeń przeciwpożarowych i prac instalacyjnych) planowane zakończenie inwestycji to II kwartał bieżącego roku.

   Generalnym Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko Sp. z o.o.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!