Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Przebudowa Placu Zwycięstwa postępuje

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Przebudowa Placu Zwycięstwa postępuje
   PLAC_ZWYCIESTWA (1).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (2).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (3).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (4).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (5).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (6).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (7).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (8).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (9).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (10).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (11).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (12).JPG

   Budowa nowej infrastruktury w rejonie Placu Zwycięstwa postępuje. Prace realizowane są w obrębie chodników jak również infrastruktury sieciowej.

   Roboty budowlane prowadzone są w kilku miejscach jednocześnie. Wykonywane są podbudowy ciągów pieszych i rowerowych. W ramach prac brukarskich ustawiane są obrzeża i krawężniki granitowe. Przeprowadzane jest szlifowanie korekcyjne główek szyn tramwajowych. Realizowane są prace wykończeniowe w zakresie przebudowy infrastruktury sieciowej. Montowane są przykanaliki i wpusty kanalizacji deszczowej. Trwa montaż opraw na słupach oświetleniowych.

   O inwestycji

   Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych. Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne i wykonane zostaną elementy małej architektury. Zagospodarowana zostanie zieleń.

   Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!