Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Przebudowa na Międzyodrzu – wieści z budowy #4

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Przebudowa na Międzyodrzu – wieści z budowy #4
   ENERGETYKOW (1).jpg
   ENERGETYKOW (2).jpg
   ENERGETYKOW (3).jpg
   ENERGETYKOW (4).jpg
   ENERGETYKOW (5).jpg
   ENERGETYKOW (6).jpg
   ENERGETYKOW (7).jpg
   ENERGETYKOW (8).jpg
   ENERGETYKOW (9).jpg
   ENERGETYKOW (10).jpg
   ENERGETYKOW (11).jpg
   ENERGETYKOW (12).jpg
   ENERGETYKOW (13).jpg
   ENERGETYKOW (14).jpg
   ENERGETYKOW (15).jpg
   ENERGETYKOW (16).jpg
   ENERGETYKOW (17).jpg
   ENERGETYKOW (18).jpg
   ENERGETYKOW (19).jpg
   ENERGETYKOW (20).jpg
   ENERGETYKOW (21).jpg
   ENERGETYKOW (22).jpg
   ENERGETYKOW (23).jpg
   ENERGETYKOW (24).jpg
   ENERGETYKOW (25).jpg

   Wykonawca nie zwalnia tempa. Przebudowa układu drogowego i tramwajowego w rejonie ulicy Energetyków wkracza w kolejny etap.

   Kończę się prace na północnym torze tramwajowym. To oznacza, że już w najbliższy weekend ruch tramwajowy zostanie przepięty na nowy tor. Zmiana nie oznacza jednak końca prac. Wraz z udostępnieniem toru północnego, wykonawca przystąpi do przebudowy toru południowego. Te prace mają potrwać ok. 1,5 miesiąca.

   Z uwagi na konieczność przepięcia ruchu na nowy tor, w niedzielę 12 czerwca br., ruch tramwajowy na odcinku Wyszyńskiego – Turkusowa zostanie wstrzymany do godziny 12:00. Jak do tego czasu będzie funkcjonować komunikacja miejska, można przeczytać tutaj.

   Prace toczą się także w innych rejonach inwestycji. Roboty ziemne i sieciowe prowadzone są wzdłuż ulicy Celnej. W okolicy małego ronda ułożone zostały pierwsze warstwy nawierzchni ulic. Prace toczą się także przy wykonywaniu podbudów pod chodniki i ścieżki rowerowe.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje przebudowę ulic Energetyków, Władysława IV oraz części ulic dojazdowych do portu (Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego). Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne. W ciągu ul. Energetyków wybudowane zostanie duże rondo z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię. W sąsiedztwie trasy zamkowej powstanie parking park&ride. Pracami objęte będą również sieci podziemne.

   Termin wykonania nie może być dłuższy niż 24 miesiące licząc od dnia podpisania umowy. Koszt prac ponad 76 mln zł brutto. Generalnym Wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Dofinansowanie

   Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; Osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych i będzie realizowany zgodnie z ogólnymi wytycznymi Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2022.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!