Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   30°

   Przebudowa na Międzyodrzu na finiszu

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Przebudowa na Międzyodrzu na finiszu
   MIEDZYODRZE (1).JPG
   MIEDZYODRZE (2).JPG
   MIEDZYODRZE (3).JPG
   MIEDZYODRZE (4).JPG
   MIEDZYODRZE (5).JPG
   MIEDZYODRZE (6).JPG
   MIEDZYODRZE (7).JPG
   MIEDZYODRZE (8).JPG
   MIEDZYODRZE (9).JPG
   MIEDZYODRZE (10).JPG
   MIEDZYODRZE (11).JPG
   MIEDZYODRZE (12).JPG
   MIEDZYODRZE (13).JPG
   MIEDZYODRZE (14).JPG
   MIEDZYODRZE (15).JPG
   MIEDZYODRZE (16).JPG

   Prace drogowe w rejonie ulicy Energetyków dobiegają końca. Przybywa oznakowania, prowadzone są prace wykończeniowe. Prace budowlane mają szansę zakończyć się przed terminem.

   Przebudowa na Międzyodrzu to wielka inwestycja drogowa, poprawiająca dostępność transportową do szczecińskiego portu. Nowe jezdnie ulicy Energetyków, dwa ronda, układ okolicznych ulic jest już gotowy. Jednak z nowej infrastruktury korzystać będą nie tylko kierowcy. Inwestycja to także nowe chodniki i przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe czy przystanki komunikacji miejskiej.

   W wielu miejscach Wykonawca robót prowadzi ostatnie prace wykończeniowe. Przybywa oznakowania poziomego i pionowego, trwa montaż wiat przystankowych, wykonywane są nawierzchnie ścieżek rowerowych. Co ważne inwestycja dobiega końca i znacznie wyprzedza założony harmonogram.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje przebudowę ulic Energetyków, Władysława IV oraz części ulic dojazdowych do portu (Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego). Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne. W ciągu ul. Energetyków wybudowane zostanie duże rondo z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię. W sąsiedztwie trasy zamkowej powstanie parking park&ride. Pracami objęte będą również sieci podziemne.

   Termin wykonania nie może być dłuższy niż 24 miesiące licząc od dnia podpisania umowy. Koszt prac ponad 76 mln zł brutto. Generalnym Wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Dofinansowanie

   Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; Osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych i będzie realizowany zgodnie z ogólnymi wytycznymi Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2022.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!