Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Przebudowa dworca w Dąbiu

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Dworzec kolejowy w Dąbiu przejdzie remont. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Prawobrzeża. 

   Przebudowa dworca potrwa półtora roku i poprawi komfort pasażerów. Usprawni również funkcjonowanie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. 

   - Dzięki między innymi zaangażowaniu ze strony Miasta Szczecin, PKP S.A. przystąpi do modernizacji dworca kolejowego w Dąbiu. Realizacja inwestycja stała pod znakiem zapytania. Na przeszkodzie stało wykonanie w wymaganym terminie przyłącza gazowego do dworca przez Polską Spółkę Gazownictwa. Miasto Szczecin mając taką wiedzę, podjęło interwencję i w wyniku uzgodnień, niezbędna infrastruktura zostanie zrealizowana - powiedział Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. Inwestycji. 

   Umowa w tej ważnej dla mieszkańców sprawie zostanie podpisana z wybranym przez inwestora wykonawcą. Nie ulega wątpliwości, że to konieczna inwestycja. Budynek dworca w godzinach wieczornych był zamykany. Cała infrastruktura mocno odstaje od standardów, jakie powinny cechować tego typu współczesne obiekty.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!