Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Dworzec w Dąbiu zmieni się na lepsze

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Dworzec w Dąbiu zmieni się na lepsze

   To zdecydowanie dobra wiadomość dla mieszkańców Szczecina, zwłaszcza Prawobrzeża. Dworzec kolejowy w Dąbiu zostanie zmodernizowany.

   Dzięki między innymi zaangażowaniu ze strony Miasta Szczecin, PKP S.A. przystąpi do modernizacji dworca kolejowego w Dąbiu. Realizacja inwestycja stała pod znakiem zapytania. Na przeszkodzie stało wykonanie w wymaganym terminie przyłącza gazowego do dworca przez Polską Spółkę Gazownictwa. Miasto Szczecin mając taką wiedzę, podjęło interwencję i w wyniku uzgodnień, niezbędna infrastruktura zostanie zrealizowana.

   Umowa w tej ważnej dla mieszkańców sprawie zostanie dziś podpisana z wybranym przez inwestora wykonawcą. Nie ulega wątpliwości, że to konieczna inwestycja. Budynek dworca w godzinach wieczornych był zamykany. Cała infrastruktura mocno odstaje od standardów, jakie powinny cechować tego typu współczesne obiekty. Przebudowa z całą pewnością zmieni ten stan rzeczy i poprawi się komfort pasażerów kolei. Co równie istotne projekt usprawni funkcjonowanie powstającej Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!