Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Prace przy zbiorniku retencyjnym na finiszu

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Prace przy zbiorniku retencyjnym na finiszu
   ZBIORNIK-(1).JPG
   ZBIORNIK-(2).JPG
   ZBIORNIK-(3).JPG
   ZBIORNIK-(4).JPG
   ZBIORNIK-(5).JPG

   Nowy zbiornik retencyjny w północnej części Szczecina jest prawie gotowy. Wykonawca jest na końcowym etapie realizacji inwestycji.

   Prace skupiają się aktualnie na zabezpieczaniu skarp oraz dna zbiornika betonowymi płytami ażurowymi.

   - Jednocześnie realizowane są prace wokół zbiornika - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji. - Trwa wykonywanie nawierzchni dróg dojazdowych z płyt betonowych. Wkrótce rozpocznie się montaż słupów oświetleniowych. 

   O inwestycji

   Zadanie obejmuje m.in.: budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z budową ziemnego zbiornika retencyjnego otwartego z groblą ziemną; kształtowanie koryta wraz z umocnieniem skarp i dna cieku „Struga Sienniczka”; budowę dróg dojazdowych z płyt betonowych; budowę oświetlenia oraz zagospodarowanie zieleni. 

   Budowa nowego zbiornika retencyjnego powiązana jest z planowaną przez Miasto budową III etapu Trasy Północnej i modernizacją układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie. 

   Wykonawcą jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Budowlanych ELJOT Jacek Luterek i Eljot Jacek Luterek Spółka komandytowa. Koszt prac to ponad 15,7 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   * Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!