Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Pierwsze pociągi w ramach SKM-ki

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Pierwsze pociągi w ramach SKM-ki

   Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach SKM. To pierwszy etap uruchamiania Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która w przyszłości zrewolucjonizuje transport publiczny na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. 

   Dzięki dotacjom przekazanym przez Miasto Szczecin oraz pozostałych partnerów SKM-ki, już 10 marca na jej trasach pojawi się 14 dodatkowych par pociągów. To znaczne udogodnienie dla pasażerów podróżujących do i ze Szczecina.

   - Chodzi konkretnie o połączenia na liniach: Szczecin – Stargard, Szczecin – Goleniów oraz Szczecin – Gryfino. Na dwóch pierwszych pasażerowie zyskają po 4 pary pociągów, a na ostatnim – 6 par pociągów. Dodatkowe pociągi będą wpisane w obecną siatkę połączeń - powiedziała Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

   Organizatorem przewozów aglomeracyjnych na trasach SKM będzie Województwo Zachodniopomorskie, a poszczególne gminy partnerskie mają przekazać na ten cel dotacje.  Zgoda na przekazanie dotacji celowej dla Województwa Zachodniopomorskiego musi jeszcze zostać udzielona przez Radę Miasta Szczecin. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na nadzwyczajnej sesji, 7 marca.

   Dotacja przekazana przez Gminę Miasto Szczecin ma wynosić 1 755 116 zł, a łączna kwota dotacji od wszystkich gmin to 4 360 138 zł. 

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!