Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Otwieramy rondo na Energetyków

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (1).JPG
   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (2).JPG
   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (3).JPG
   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (4).JPG
   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (5).JPG
   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (6).JPG
   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (7).JPG
   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (8).JPG
   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (9).JPG
   MIEDZYODRZE_ENERGETYKOW (10).JPG

   W najbliższych dniach czekają nas duże zmiany w rejonie ulicy Energetyków, gdzie trwa budowa nowego układu drogowo-tramwajowego.

   Otwarcie ronda

   Od wtorku 26 lipca br., Wykonawca zamierza wprowadzić czasową organizację ruchu polegającą na otwarciu ronda Portowców w ciągu ul. Energetyków i przekierowania na nie ruchu kołowego. Jednocześnie zamknięte dla ruchu zostaną ulice Bulwar Gdański i Śląski na odcinku pomiędzy ul. Św. Floriana a Bytomską.

   Zmiany na torowisku

   W niedzielę 31 lipca br. w związku z przebudową torowiska tramwajowego w ciągu ul. Energetyków, na czas wykonania rozjazdów nakładkowych wstrzymany zostanie ruch tramwajów na prawobrzeże. Wstrzymanie ruchu tramwajowego potrwa do godziny 12:00.

   Co słychać na placu budowy

   W ciągu ulicy Energetyków prace skupiają aktualnie na przebudowie torowiska tramwajowego. W kolejnych dniach roboty przeniosą się również na jezdnię ulicy Energetyków w celu wykonania nowej nawierzchni. Prowadzone są roboty brukarskie. W przebudowie jest również ulica Celna, gdzie kontynuowane są prace sieciowe, częściowo wykonane zostały już podbudowy pod nową nawierzchnię.

   Czytaj również: Otwarcie ronda na Energetyków. Zmiany w komunikacji miejskiej

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje przebudowę ulic Energetyków, Władysława IV oraz części ulic dojazdowych do portu (Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego). Pracami objęte będą jezdnie, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, pojawi się oświetlenie uliczne. W ciągu ul. Energetyków wybudowane zostanie duże rondo z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię. W sąsiedztwie trasy zamkowej powstanie parking park&ride. Pracami objęte będą również sieci podziemne.

   Termin wykonania nie może być dłuższy niż 24 miesiące licząc od dnia podpisania umowy. Koszt prac ponad 76 mln zł brutto. Generalnym Wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Dofinansowanie

   Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; Osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych i będzie realizowany zgodnie z ogólnymi wytycznymi Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2022.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!