Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Ostoi-Zagórskiego. Nowy zbiornik retencyjny nabiera kształtu

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Ostoi-Zagórskiego. Nowy zbiornik retencyjny nabiera kształtu
   Zbiornik retencyjny 1
   Zbiornik retencyjny 2
   Zbiornik retencyjny 3
   Zbiornik retencyjny 4
   Zbiornik retencyjny 5

   Trwa budowa kanalizacji deszczowej i zbiornika retencyjnego w rejonie ulicy Ostoi-Zagórskiego.

   - Wykonawca realizuje ostatnie prace związane z budową kanalizacji deszczowej, polegające na włączeniu istniejącej kanalizacji znajdującej się w ulicy Ostoi-Zagórskiego do nowo budowanej. Jednocześnie kontynuowane są roboty ziemne na terenie zbiornika retencyjnego. Wywożony jest nadmiar gruntu oraz trwa profilowanie dna i skarp zbiornika - tłumczy Piotr Zieliński rzecznik prasowy Miasta Szczecin ds. inwestycji.

   O inwestycji

   Zadanie obejmuje m.in.: budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z budową ziemnego zbiornika retencyjnego otwartego z groblą ziemną; kształtowanie koryta wraz z umocnieniem skarp i dna cieku „Struga Sienniczka”; budowę dróg dojazdowych z płyt betonowych; budowę oświetlenia oraz zagospodarowanie zieleni.

   Budowa nowego zbiornika retencyjnego powiązana jest z planowaną przez Miasto budową III etapu Trasy Północnej i modernizacją układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie.

   Wykonawcą jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Budowlanych ELJOT Jacek Luterek i Eljot Jacek Luterek Spółka komandytowa. Koszt prac to ponad 15,7 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!