Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   13°

   Ogromny zbiornik ukończony

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Ogromny zbiornik ukończony
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (1).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (2).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (3).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (4).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (5).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (6).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (7).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (8).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (9).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (10).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (11).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (12).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (13).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (14).jpg
   ZBIORNIK_WARSZEWIEC (15).jpg

   Zakończyły się prace związane z budową zbiornika retencyjnego w rejonie ulic Północnej i Wapiennej. Inwestycja jest po odbiorach. Trwają procedury związane z rozliczeniem się z inwestycji.

   Zbiornik powstał w rejonie ronda przy ul. Północnej i Wapiennej. Konstrukcja ma objętość całkowitą wynoszącą ok. 5500m3. Powierzchnia zbiornika to 0,40ha a jego głębokość to 2,9m. Skarpy zbiornika wykonane zostały z geowłókniny oraz koszy gabionowych. Kosze wypełnione są kostką pochodzącą z rozbiórek szczecińskich ulic. Zbiornik posiada odpływ sterowany z regulatorem przepływu oraz zastawkę naścienną kanałową dla awaryjnego przepuszczenia wód powodziowych.

   W ramach robót przebudowane zostało również koryto strumienia Warszewiec na odcinku blisko. 1,4 km. Wykonane zostały ponadto nasadzenia, barierki zabezpieczające, bariera energochłonna wzdłuż ulicy Finśkiej, zainstalowano szlabany oraz wykonano niezbędne prace drogowe w rejonie ulicy Fińskiej.

   Koszt inwestycji to ponad 6,6 mln zł brutto. Prace zakończyły się w listopadzie br. W minionych dniach zakończono odbiory inwestycji. Trwa procedura rozliczenia się z wykonawcą za zrealizowane prace.

   Inwestycję nadzorował Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!