Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   15°

   Oferty na budowę żłobka przy Pszczelnej

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Oferty na budowę żłobka przy Pszczelnej

   Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej.

    

   Oferta nr 1

   Konsorcjum FirmPTB NICKEL TECHNOLOGIA Sp. z o.o. – Lider KonsorcjumPTB NICKEL Sp. z o.o. – partner

   ul. Obornicka 6B, Jelonek

   62-002 Suchy Las

   Cena: 20 484 095,70 zł brutto

    

   Oferta nr 2

   TELMAX E.R. Gliszczyńscy Sp. Jawna

   Al. Wojska Polskiego 32E

   77-300 Człuchów

   Cena: 26 890 000,00 zł brutto

    

   Oferta nr 3

   Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi-Handel Rafał Zieliński

   ul. Stanisława Moniuszki 35

   87-140 Chełmża

   Cena: 28 950 948,97 zł brutto

    

   Oferta nr 4

   ADAMIETZ Sp. z o.o.

   ul. Bracia Prankel 1

   47-100 Strzelce Opolskie

   Cena: 22 834 552,12 zł brutto

    

   Oferta nr 5

   Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o.

   ul. Biskupińska 11

   85-375 Bydgoszcz

   Cena: 23 849 700,00 zł brutto

    

   Oferta nr 6

   Exalo Drilling Sp. Akcyjna

   ul. Plac Stanisława Staszica 9

   64-920 Piła

   Cena: 18 955 195,04 zł brutto

    

   Oferta nr 7

   Prime Construction Sp. z o.o., Sp. k.

   ul. Bronowicka 45

   71-012 Szczecin

   Cena: 21 646 770,00 zł brutto

    

   Oferta nr 8

   Przedsiębiorstwo Budowlana „CALBUD” Sp. z o.o.

   ul. Kapitańska 2

   71-602 Szczecin

   Cena: 24 416 166,38 zł brutto

    

   Kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 17 500 000,00 zł brutto. Analizą ofert zajmie się komisja przetargowa.

   Układ funkcjonalny

   Nowa 12-odziałowa placówka podzielona będzie na 3 odrębne bloki. Każdy z bloków to dwa połączone ze sobą zespoły składające się z czterech sal. Zespoły sal posiadają wspólną zmywalnią i rozdzielnię posiłków, a poszczególne sale osobne toalety i pomieszczenie na leżaki. Całość łączy pomieszczenie holu z szatnią. Każdy blok placówki, będący w stanie pomieść po 96 dzieci, przeznaczony będzie dla jednej grupy wiekowej (12-18 miesięcy, 18-24 miesiące i 24-36 miesięcy). Obiekt nie posiada barier architektonicznych. Wszystkie sale są dostępne dla dzieci z niepełnosprawnością. Niewątpliwą zaletą podziału placówki na 3 odrębne bloki (każdy blok posiada osobne wejścia) jest zminimalizowane zagrożeń zdrowotnych związanych z kontaktem dzieci przy infekcjach. To duży atut na wypadek np. kolejnej pandemii. Wytyczne do opracowania koncepcji obiektu konsultowane były z przedstawicielami szczecińskiego środowiska architektów. Dzięki temu zadbano o jak najlepszą funkcjonalność nowego obiektu.

   Sale sensoryczne i place zabaw

   Dla dzieci dostępna będzie sala sensoryczna, którą w razie potrzeby będzie można podzielić na dwie części, tworząc mniejszą salę SI oraz salę doświadczeń świata. W części zewnętrznej na poziomie parteru znajdują się dwa place zabaw dla najmłodszych dzieci. Starsze dzieci mają do dyspozycji bezpieczny taras zabaw na dachu o powierzchni około 300m2 porośnięty zielenią. Na każdym z placów zabaw zainstalowane zostaną zabawki odpowiednie dla danej grupy wiekowej.

   Zagospodarowanie terenu i pozostałe funkcjonalności

   Obiekt posiadać będzie pełne zaplecze administracyjno-użytkowe. To pomieszczenia dla administracji placówki, pomieszczenia techniczne i pomocnicze, gabinet pielęgniarki i psychologa, magazynki, kuchnia. Od strony ulicy Kułakowskiego dostępnych będzie 8 miejsc parkingowych umożliwiających bezpieczne wyprowadzenie dziecka z samochodu bezpośrednio na chodnik. Wykonane zostaną nasadzenia zieleni. Od strony południowej planuje się zachowanie istniejących drzew. Przed przystąpieniem do budowy należy jednak wykonać ich inwentaryzację i poddać badaniom stateczności.

   Rozwiązania proekologiczne i ograniczające koszty użytkowania

   Nowa placówka wyposażona zostanie w rozwiązania przyczyniające się do zredukowania kosztów użytkowania. Zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne oraz dach ekstensywny (zielony) z ekonomiczną i łatwą w utrzymaniu matą rozchodnikową. Obiekt wyposażony będzie ogrzewanie podłogowe, system wody szarej do spłukiwania toalet, bezdotykowe baterie i spłuczki z ograniczeniem zużycia wody. Powierzchnie placów zabaw i chodników wykonane zostaną z nawierzchni przepuszczalnych, aby poprawić retencję wody.

   Program funkcjonalno-użytkowy opracowała pracowania architektoniczna XYSTUDIO z Warszawy. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Inwestycja realizowana w ramach programu Maluch+ dofinansowanego ze środków Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności oraz Funduszu Europejskiego dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Wartość dofinansowania to 11 721 744,30 zł.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!