Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   21°

   Nowy dojazd do Portu w Szczecinie

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   PORT_RONDO (1).jpg
   PORT_RONDO (2).jpg
   PORT_RONDO (3).jpg
   PORT_RONDO (4).jpg
   PORT_RONDO (5).jpg
   PORT_RONDO (6).jpg
   PORT_RONDO (7).jpg
   PORT_RONDO (8).jpg

   Ta inwestycja zmieniła i usprawniła dojazd do infrastruktury portowej w Szczecinie. Pięć przebudowanych ulic o łącznej długości ponad 2,7 km w samym sercu szczecińskiego Portu jest już gotowych.

   Zasadnicze roboty budowlane zostały zakończone. Inwestycja obejmowała kompleksową przebudowę ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej oraz części ulicy Bytomskiej. To część jednego z największych projektów infrastrukturalnych realizowanych w ostatnich latach w naszym mieście – „modernizacji dostępu drogowego do Portu w Szczecinie”.

   Wykonane zostały nowe jezdnie o wzmocnionej konstrukcji, ciągi piesze i rowerowe, a także przystanki autobusowe. Przebudowane zostały przejazdy kolejowe oraz zmodernizowane zostały sieci i instalacje teletechniczne. Dużym wyzwaniem przy realizacji robót, była konieczność dodatkowej wymiany gruntów. Najbardziej charakterystyczną częścią zrealizowanej inwestycji jest jednak nowe rondo, które powstało u zbiegu ulic Hryniewieckiego i Logistycznej. Przez jego wyspę centralną możliwy jest przejazd pojazdów z ładunkami wielkogabarytowymi.

   Przed wykonawcą jeszcze odbiory i prace porządkowe i poprawkowe.

   Generalnym Wykonawcą jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Koszt prac to ok. 51 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. 

   Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; Osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych i będzie realizowany zgodnie z ogólnymi wytycznymi Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2022.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!