Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Na Kolumba też widać ruch

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Na Kolumba też widać ruch
   UM_1.jpg
   UM_3.jpg
   UM_4.jpg
   UM_5.jpg
   UM_6.jpg
   UM_7.jpg
   UM_8.jpg
   UM_9.jpg

   Coraz więcej zmian na placu budowy widocznych jest na samej ulicy Kolumba. Udało się rozwiązać wiele problemów, które przez długi czas uniemożliwiały prowadzenie prac. Teraz jednak roboty ziemne mogą zostać przeprowadzone, a to dobra prognoza na dalszą część inwestycji.

   O problemach na placu budowy, w szczególności na ulicy Kolumba, informowaliśmy już niejednokrotnie. Na ul. Kolumba od Dworca PKP do ul. Zapadłej wykonawca napotkał na szereg kolizji uzbrojenia podziemnego. Kolizje wymagały dodatkowych opracowań projektowych oraz uzgodnień. Na szczęście wiele z nich udało się już zrealizować i prace widać już nie tylko w rejonie Pętli Pomorzany, ulicy Smolańskiej czy Nabrzeżu Wieleckim. Żeby przejść wzdłuż całego placu budowy od ulicy Wyszyńskiego do Zapadłej potrzeba co najmniej 30 min szybkiego marszu. Można podczas takiej podróży zobaczyć cały przekrój zaawansowania. Od prac brukarskich i miejscami wykończeniowych, przez drogowe, torowe i ziemne po rozbiórki.

   W ostatnich dniach wykonawca realizował między innymi poniższe prace:

   - demontaż torowiska oraz podbudowy w śladzie jezdni wzdłuż ul. Kolumba

   - wykonanie koryta w śladzie torowiska wzdłuż ul. Kolumba/Nowa

   - roboty drogowo-torowe  - Betonowanie górnej warstwy podbudowy rozjazdu na Pętli Pomorzany;

   - układanie podkładów i szyn na peronie na ulicy Klemensiewicza

   - betonowanie dolnej warstwy podbudowy torowiska pod wiaduktem

   - kontynuacja budowy budynku socjalnego na pętli Pomorzany

   - montaż odwodnienia torowego na Chmielewskiego

   - prace przy kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i gazowej.

   Najbliższe dni także zapowiadają się pracowicie. Wykonawca ma w planie zrobienie koryta pod konstrukcję nawierzchni drogi technicznej, ułożenie geowłókniny separacyjno-filtrującej i ułożenie geosiatki wzmacniającej w konstrukcji drogi technicznej na pętli. Do tego wykonanie nasypów pod koronę drogi technicznej i ułożenie krawężnika drogowego w tym samym rejonie. Realizowane będą także roboty torowe - spawanie rozjazdu oraz betonowanie dolnej warstwy podbudowy torowiska - oba łuki do Nabrzeża Wieleckiego, układanie mat i szyn w torze na ulicy Chmielewskiego oraz prace ziemne na ulicy Kolumba.

   Jednocześnie informujemy, że harmonogram mocno uległ zmianom, nie ma jednak jeszcze aneksu terminowego więc nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy dokładnie uda się zadanie zrealizować. Najważniejsze jest jednak to, że nie ma zagrożenia dla dofinansowania.

   W związku z tym informujemy, że nie zostanie utracone dofinansowanie, które zostało przyznane Gminie Miasto Szczecin w ramach zawartej umowy na przebudowę torowisk, w ramach której realizowana jest „Przebudowa torowiska z trakcją w ul.: Nabrzeże Wieleckie, Nowa, Dworcowa, Kolumba, Chmielewskiego, Smolańska, al. Powstańców Wlkp. z rozbudową pętli Pomorzany w Szczecinie”.

   Powyższe zadanie będzie realizowane częściowo w ramach obecnej perspektywy finansowej oraz w przyszłej perspektywie finansowej. Skonsumowana zostanie w całości dotychczas przyznana dotacja i nie zostanie utracona ani złotówka/euro przyznanych środków. Ponadto w ramach zadania Gmina Miasto Szczecin ubiegać się będzie o dodatkowe finansowanie w ramach nowej perspektywy finansowej dla tego zadania.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!