Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   14°

   Modra i Koralowa – wieści z budowy #4

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Modra i Koralowa – wieści z budowy #4
   MODRA_KORALOWA (1).jpg
   MODRA_KORALOWA (2).jpg
   MODRA_KORALOWA (3).jpg
   MODRA_KORALOWA (4).jpg
   MODRA_KORALOWA (5).jpg
   MODRA_KORALOWA (6).jpg
   MODRA_KORALOWA (7).jpg
   MODRA_KORALOWA (8).jpg

   Nie ustają prace budowlane na ulicy Modrej i Koralowej. Choć roboty posuwają się do przodu to na terenie inwestycji dochodzi do niebezpiecznych dla robotników sytuacji.

   Front robót budowlanych skupia się aktualnie na odcinku od ul. Wroniej do Zaściankowej. W zdecydowanej większości są to prace związane z przebudową sieci podziemnych. To budowa kanalizacji deszczowej, budowa wodociągu jak również usuwanie kolizji teletechnicznych i energetycznych. Na wykorytowanych fragmentach ulicy ułożone zostały warstwy stabilizacji podłoża oraz podbudowy. Częściowo wykonywane są chodniki, zjazdy oraz miejsca postojowe. Prowadzony był montaż latarni oświetleniowych. Na najbardziej zaawansowanym odcinku (od Wroniej do Szerokiej) prowadzone są prace wykończeniowe.

   Przebudowywany odcinek ul. Modrej i Koralowej to jedna z tras dojazdowych do Szczecina w dużej mierze dla mieszkańców Bezrzecza i Gminy Dobra. Z uwagi na wysokie natężenie ruchu, na terenie objętym robotami wprowadzana została tymczasowa organizacja ruchu, której celem jest ograniczenie do minimum ruchu samochodowego. Zachowane zostały dojazdy do posesji i firm, sąsiadujących bezpośrednio z terenem ulic objętych przebudową, dla których Wykonawca wydawał przepustki. Priorytet w przejeździe ma również komunikacja miejska. Pozostali kierowcy mający dostęp do dróg wyjazdowych z osiedli i posesji, zgodnie z tymczasową organizacją ruchu kierowani są objazdem przez Węzeł Głębokie. Niestety pomimo zastosowania takich środków, na terenie inwestycji dochodziło i wciąż dochodzi do incydentów, których negatywne skutki odczuwa Wykonawca a przede wszystkim osoby pracujące na budowie. Wyzwiska, kłótnie a nawet ataki gazem pieprzowym prowadzą do sytuacji, że robotnicy odmawiają prowadzenia prac. Taka sytuacja ma przełożenie na tempo robót. Dlatego w ostatnim czasie w rejonie budowy prowadzone były wzmożone kontrole służb odpowiedzialnych za zachowanie porządku. Niewykluczone, że kolejne będą przeprowadzane w najbliższym czasie.

   O inwestycji

   Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Modrej i Koralowej. W zakres prac wchodzi m.in:

   1. poszerzenie jezdni i wykonanie nowej konstrukcji jezdni;
   2. wykonanie pasów rowerowych;
   3. przebudowa skrzyżowań z drogami publicznymi;
   4. przebudowa zatok autobusowych;
   5. przebudowa i budowa chodników;
   6. przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych;
   7. wycinka drzew i krzewów kolidujących z przebudową;
   8. wykonanie elementów stałej organizacji ruchu;
   9. budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej;
   10. budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego,
   11. budowa kanału technologicznego;
   12. przebudowa kolidującego uzbrojenia podziemnego i naziemnego;
   13. remont przepustu;
   14. zagospodarowanie zieleni w granicach projektowanego pasa drogowego.

   Wykonawcą jest STRABAG Sp. z o.o. Koszt prac to ponad 23,8 mln zł brutto.

   Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!