Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Kto dokończy budowę szkoły na Kredowej? Ruszył przetarg

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Kto dokończy budowę szkoły na Kredowej? Ruszył przetarg

   Ogłoszony został przetarg na dokończenie budowy Szkoły Podstawowej w rejonie ulic Podbórzańskiej i Kredowej w Szczecinie. Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie ofert do 12 lipca br.

   Przyszły wykonawca będzie miał za zadanie dokończyć budowę trzykondygnacyjnego budynku szkolnego w którym znajdować się będą m.in. sale lekcyjne, pomieszczenia do indywidualnej pracy z dziećmi oraz w zakresie porad specjalistycznych, gabinet pielęgniarki/higienistki, zaplecze nauczycielskie, stołówka z zapleczem kuchennym, pomieszczenia administracyjne, biblioteka. Szkoła posiadać będzie zespól sportowy złożony z hali sportowej z dodatkową salą do gimnastyki korekcyjnej, lub innych zajęć ruchowych z zapleczem sanitarnym, magazynem sprzętu i zapleczem dla nauczycieli oraz z widownią. Obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   W części zewnętrznej powstanie strefa sportu i rekreacji. Wybudowane zostanie boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, mini piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis), plac zabaw dla najmłodszych dzieci, siłownia, ustawione zostaną stoły do ping-ponga. W ramach zagospodarowanie terenu, szkoła posiadać będzie parkingi na 47 miejsc postojowych. Zainstalowane zostaną elementy małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Wykonane zostaną również nasadzenia zieleni w postaci drzew, krzewów, krzewinek i traw.

   Przyszły wykonawca na zrealizowanie inwestycji będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

   Inwestycję nadzoruje Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Szczecin.

   *Realizacja inwestycji została rozpoczęta w 2018 r. W wyniku odstąpienia przez Gminę Miasto Szczecin od umowy z Wykonawcą robót budowlanych realizacja inwestycji została wstrzymana. Naliczone zostały kary umowne. Wykonano stan surowy obiektu, częściowo zamontowano okna, nie wykonano zadaszenia nad salą sportową oraz aulą. Nie wykonano również zagospodarowania terenu.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!