Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   19°

   Duże zmiany na Placu Zwycięstwa

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Duże zmiany na Placu Zwycięstwa
   PLAC_ZWYCIESTWA (10).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (9).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (8).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (7).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (6).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (5).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (1).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (2).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (3).JPG
   PLAC_ZWYCIESTWA (4).JPG

   Prace związane z przebudową infrastruktury na Placu Zwycięstwa postępują. Od najbliższego piątku kierowcy będą musieli się liczyć z dodatkowymi utrudnieniami w ruchu.

   W rejonie Medicusa wykonane zostały podbudowy pod nawierzchnie jezdni, parkingu i chodników. Układane są płyty chodnikowe, krawężniki betonowe, gotowa jest nawierzchnia parkingu. Od najbliższego piątku z uwagi na prace związane z poszerzaniem pobocza pod budowę chodnika i ścieżki rowerowej, do jednego pasa ruchu zostanie zawężony prawoskręt z al. Niepodległości w kierunku Placu Zwycięstwa. Prace toczą się również w obrębie torowiska tramwajowego. Betonowane będą ostatnie fragmenty płyty torowiska. Na ukończeniu są drobne prace sieciowe – teletechniczne jak i wodociągowe. W kolejnych dniach instalowane będą elementy małej architektury. Prowadzone będą również prace przygotowawcze pod wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni.

   O inwestycji

   Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych. Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne i wykonane zostaną elementy małej architektury. Zagospodarowana zostanie zieleń.

   Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!