Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   10°

   Drugi przetarg na nieruchomość przy ulicy Niklowej 11

   Sylwia Cyza-Słomska

   Sylwia Cyza-Słomska

   Drugi przetarg na nieruchomość przy ulicy Niklowej 11

   Miasto ogłasza drugi przetarg  na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat nieruchomości zabudowanej położonej w Szczecinie przy ulicy Niklowej 11, wraz ze sprzedażą budynków.

   Przetarg odbędzie się 6 lutego 2023 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1, sala obrad Rady Miasta Szczecin (lewe skrzydło, sala numer 173).

   Cena wywoławcza nieruchomości 229 560,00 zł netto. Kwota wadium - 23 000,00 zł, termin wniesienia wadium upływa dnia 30 stycznia 2023 r.

   Przetarg przeprowadza się łącznie na grunt (oddanie w użytkowanie wieczyste) i budynki (sprzedaż). Cena osiągnięta w przetargu będzie podstawą do ustalenia ceny za budynki i ceny za grunt z zachowaniem proporcji wynikających z ceny wywoławczej. Cena gruntu będzie stanowić podstawę do naliczenia pierwszej opłaty i opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego.

   Od opłat z tytułu użytkowania wieczystego przypadających za część nieruchomości gruntowej wpisaną do rejestru zabytków udzielona zostanie bonifikata w wysokości 99%, z zastrzeżeniem, że bonifikata od tych opłat nie będzie przysługiwała w przypadku, gdy działalność usługowa prowadzona w ramach celu podstawowego będzie działalnością określoną w art. 72 ust. 3 pkt 3, 4, 4a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.

   Od ceny za budynek wpisany do rejestru zabytków ustalonej w wyniku przetargu udzielona zostanie bonifikata w wysokości 99%.

   Cel oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste ustalono na działalność usługową wraz z ochroną zabytku - budynku przy ul. Niklowej 11.

   Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

   https://bip.um.szczecin.pl/chapter_131357.asp?kat=og%C5%82oszenia+o+przetargach

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!