Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   23°

   Dodatkowe oznakowanie na Placu Zwycięstwa

   Piotr Zieliński

   Piotr Zieliński

   Dodatkowe oznakowanie na Placu Zwycięstwa

   Dodatkowe elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci oznakowania pojawiły się na Placu Zwycięstwa. Ich zadaniem jest informowanie kierowców o występujących przejściach dla pieszych.

   To dodatkowe działanie, które jest realizowane przez Wykonawcę w uzgodnieniu ze służbami nadzoru inwestorskiego (Szczecińskich Inwestycji Miejskich), policji oraz nadzoru ruchu.

   Zainstalowane zostały znaki informujące o ograniczeniu prędkości do 30 km/h, tablice odblaskowe na wysokości przejść dla pieszych, a także dołożono żółte lampy błyskowe przy znaku informującym o braku oznakowania poziomego na jezdni. Działanie podyktowane jest bezpieczeństwem, ponieważ dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych.

    

   Przypominamy kierowcom, jak i pieszym o zachowaniu uwagi w obrębie prowadzonych prac. Prosimy również o korzystanie z wyznaczonych ciągów pieszych i nieprzechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego niewyznaczonych. Wykonawca czeka na poprawę warunków pogodowych w celu wykonania brakujących elementów oznakowania poziomego. Jednocześnie kontynuowane są prace przy montażu i instalacji sygnalizatorów. Do czasu pełnego uruchomienia sygnalizacji prosimy jednak o zachowanie uwagi.

   Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj, realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko 40 mln zł brutto to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA.

   Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

   Zobacz też: wojskapolskiego.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!