Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Think – See – Stay for a little longer... The city’s image campaign invites tourists to Szczecin

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Think – See – Stay for a little longer... The city’s image campaign invites tourists to Szczecin

   Fitch Ratings utrzymał na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym międzynarodowe długoterminowe ratingi Miasta Szczecin dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie „A-”.

   Utrzymanie ratingów na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym odzwierciedla niepewność co do możliwego wpływu reformy fiskalnej „Polski Ład” na budżet Szczecina. Zwłaszcza, że zapowiedziana zmiana ustawy może doprowadzić do pogorszenia profilu finansowego Miasta, a w konsekwencji wpłynąć na jego ratingi.

   Autorzy raportu zwracają uwagę, na to że główne zadania Miasta nie są podatne na zmiany koniunktury gospodarczej i dotyczą głównie wydatków na oświatę, transport publiczny, gospodarkę komunalną i administrację. Fitch zwraca uwagę na dobre zarządzanie finansami Miasta ukierunkowane na skuteczne ograniczanie wzrostu wydatków operacyjnych.

   Warto również wspomnieć, ze ok 77% zadłużenia Szczecina jest oparta na stałych stopach procentowych, co ogranicza ekspozycję budżetu Miasta na ryzyko stopy procentowej, w przeciwieństwie do większości polskich miast ocenianych przez Fitch.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!