Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   ZWiK na Żaglach 2023. Przygotowania trwają

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   ZWiK na Żaglach 2023. Przygotowania trwają
   strefa.jpg
   strefa_1.jpg
   strefa_2.jpg
   Strefa_3.JPG

   Żagle 2023 nie mogą się przecież obejść bez specjalnej strefy animacji ZWiK! Nauka przez zabawę to jednak nie jedyne zadania ZWiK-u. Przez cały czas trwania wydarzenia służby będą dbały o nieprzerwaną dostawę czystej wody. Zaopatrywane są przypływające do nas jednostki, ale mieszkańcy również nie muszą martwić się o to, co będą pić. Na terenie imprezy działać będą 3 specjalne poidełka, po obu stronach Odry.

   - Podłączanie i dostarczanie wody dla załóg i obsługi już trwa. Hydranty, wodomierze, beczkowozy, węże i rurki – dowozimy, podłączamy, montujemy. Kwestie techniczne i dbałość o dostarczenie wody to jedno, ale nie zapomnieliśmy o zabawie. - powiedziała Hanna Pieczyńska, rzeczni ZWiK-u. 

   Przez trzy dni wydarzenia w Strefie Czystej Wody dla Szczecina pracownicy ZWiK będą uczyć przez zabawę i bawić dzięki nauce! Opowiedzą o tym dlaczego woda jest tak ważna dla naszego organizmu i skąd bierze się ta w naszych kranach. - Choć nasze stanowisko nastawione jest główne na dzieci to dorośli z pewnością także się czegoś nauczą. Weźcie zatem dobre humory i nie zapomnijcie o bidonach, u nas będzie można je uzupełnić, bo zapowiada się bardzo słoneczny weekend. Zapewnimy Wam też chwilę ochłody dzięki specjalnemu zraszaczowi. - informuje Pieczyńska. 

    

   Nasza strefa czynna będzie w piątek od godziny 16:00 – 20:00, a w sobotę i niedzielę od 10:00 – 20:00. Zapraszamy!

    

   Nowością w tym roku jest ustawienie 3 poidełek, po obu stronach Odry – na Bulwarach przy zejściu z Wyspy Grodzkiej, przy zejściu z mostu pontonowego w strefie ZWiK oraz na tyłach Muzeum Narodowego przy Strefie Dziecięcej. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z tych zdrojów, woda z nich płynąca jest czysta i przebadana.

   Zobacz więcej:

   Wakacyjna przebieżka w towarzystwie żagli, czyli Bieg pod Żaglami - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Żagle 2023 - Przypominamy o zmianach w organizacji ruchu i komunikacji... - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!