Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Szczecin: Miejsca w bursach i internatach

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Trwa tegoroczny nabór do szczecińskich burs i internatów. Na zainteresowanych czeka łącznie ponad 320 wolnych miejsc.

   Nabór do burs i internatów prowadzony jest na wolne miejsca. Oznacza to, że nie obejmuje tych wychowanków, którzy już mieszkają w bursie lub internacie i złożyli w wymaganym terminie wniosek o kontynuację pobytu na kolejny rok szkolny. Łącznie, uczniowie spoza Szczecina, mają do dyspozycji w tego typu placówkach ponad 1,5 tys. miejsc.

   Na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin/ w zakładce „BURSA/INTERNAT”, uruchomiona została możliwość elektronicznego wypełnienia wniosku rekrutacyjnego wraz z wymaganymi załącznikami. To właśnie w tym miejscu, można zapoznać się z ofertą poszczególnych placówek oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu czy też kryteriów naboru.

   Na złożenie wniosku o przyjęcie zainteresowani uczniowie mają czas do 3 sierpnia br. Od 9 do 13 sierpnia kandydaci biorący udział w rekrutacji, muszą dostarczyć do placówki pierwszego wyboru (za pośrednictwem poczty elektronicznej) skan lub zdjęcie zaświadczenia o przyjęciu do szkoły. Wstępne wyniki tegorocznego naboru zostaną ogłoszone 16 sierpnia br. Następnie zakwalifikowani kandydaci będą mieli czas na złożenie deklaracji woli zamieszkania w bursie lub internacie (16-20 sierpnia br.). Co ważne, podobnie jak w przypadku składania zaświadczenia o przyjęciu do szkoły, ten typ dokumentu również należy przesłać do placówki za pomocą wiadomości elektronicznej. Ostateczne wyniki rekrutacji do tego typu placówek poznamy 21 sierpnia br. do godziny 14.00.

   Zobacz więcej:

   Nabór na wolne miejsca w burach i internatach - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Wstępne wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych - Wiadomości Szczecin - Wszystkie informacje z miasta zawsze pod ręką.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!