Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Akademicki Szczecin. Takiego spaceru jeszcze nie było!

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Akademicki Szczecin. Takiego spaceru jeszcze nie było!
   AS_M.Kubik_3.jpg
   AS_M.Kubik_6.jpg
   image003 (1).jpg

   “Spacerek na uniwerek” to inaugurujący Rok Akademicki 22/23 przemarsz całej szczecińskiej społeczności akademickiej, tj. studentów i władz uczelni ulicami Szczecina oraz atrakcje akademickie oferowane mieszkańcom Szczecina i regionu w miasteczku studenckim na Jasnych Błoniach.

   „Spacerek na uniwerek” odbędzie po raz pierwszy. Ma być cyklicznym, corocznym wydarzeniem, mającym na celu promowanie akademickości Szczecina, a także integrowanie środowiska akademickiego. To także integracja z mieszkańcami Szczecina i regionu, a w szczególności z uczniami szkół średnich. Szkolna młodzież będzie miała okazję zobaczyć talenty i umiejętności starszych kolegów, które być może zainspirują ich przed wyborem kierunku studiów.

    

   “Spacerek” ma zachęcać do studiowania w Szczecinie – odwiedzenia naszego miasta i pozostania w nim. Organizatorzy wydarzenia chcą pokazać jak różnorodną ofertę studiów posiada Szczecin  i jaką tworzy fantastyczną atmosferę.

   - Dzisiejsza inicjatywa to świetny pomysł, żeby podkreślić akademickość naszego miasta. Jako spółka koordynujemy wieloma projektami, zmierzającymi do tego, aby rozwój gospodarczy, społeczny i ekonomiczny w Szczecinie następował równie szybko jak w największych ośrodkach naukowych w Polsce - mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej - Akademicki Szczecin jest pomysłem Urzędu Miasta. Z założenia ma integrować różne uczelnie, stwarzając platformę do wspólnych inicjatyw, n przykład  wyjazdów na targi,  prezentacji naszych uczelni w szkołach średnich. Jko spółka zajmujemy się także projektami, generującymi nowe miejsca pracy w różnych obszarach tj. :  odnawialne źródła energii,  outsourcing, logistyka czy biotechnologia.  Są tam nowe miejsca pracy. Chcemy w te projekty zaangażować  jak najlepszych absolwentów,  znających języki obce. Zachęcamy do nauki języków obcych, które dają możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowych projektach. 

   Tegoroczny „Spacerek na uniwerek” jedna z pierwszych wspólnych inicjatyw szczecińskich uczelni. Odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. w godz. 13.30-17.00 (20.00+) i składać się będzie z trzech części:

   - Przejście studentów, nauczycieli i władz szczecińskich uczelni ulicami Szczecina w barwnej i wesołej atmosferze z pl. Solidarności o godz. 13.30 do Jasnych Błoni ok. godz. 14.15, gdzie dołączy prezydent Szczecina Piotr Krzystek (trasa przemarszu: pl. Solidarności, pl. Żołnierza Polskiego, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej, Jasne Błonia i parking przy ul. Piotra Skargi).

   - Spotkanie mieszkańców Szczecina ze studentami uczelni na Jasnych Błoniach w miasteczku studenckim (w godz. 14.00-17.00), gdzie młodzież zaoferuje gościom wiele atrakcji, a na scenie zabrzmi repertuar przyjaciół społeczności akademickiej: Bloco Pomerania, 3-BURSbAnd, Kuba i Kuba oraz Zespołu jazzowego Joli Szczepaniak. Tu będzie formuła pikniku.

   - Wieczór studentów, którzy po międzyuczelnianej współpracy udadzą się na odpoczynek i grilla na „GRZĘDY”, a potem dalszą integrację w Klubie Studenckim PINOKIO (godz. 20.00).

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!