Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   20°

   Wir kennen die diesjährigen Gewinner der Marke "Made in Stettin".

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Wir kennen die diesjährigen Gewinner der Marke "Made in Stettin".

   Liberalizacja reklamacji w SPP, ułatwienia dla niepełnosprawnych, mniejsze o połowę opłaty dodatkowe za pomylenie SPP z PPN albo SZSM. 

   Stosowne uchwały Rady Miasta Szczecina zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego 5 grudnia. Wejdą w życie po 14 dniach od tego terminu, czyli w poniedziałek, 19 grudnia br.

   W regulaminie szczecińskiej Strefy Płatnego Parkowania wykreślono zapis uniemożliwiający zarządcy parkingu pozytywne rozpatrzenie reklamacji w przypadku, jeśli kierowca wniesie opłatę za postój, ale zrobi niewielki błąd podczas wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomacie (np. wpisze zero zamiast O).

   Drugie udogodnienie dotyczy osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Osoby te - na podstawie opłaty zryczałtowanej bądź stawki zerowej wniesionej za postój w SPP - będą mogły parkować także na Płatnych Parkingach Niestrzeżonych oraz w Strefie Zamieszkania Stare Miasto.

   Jeśli ktoś pomyłkowo wniesie opłatę za postój na innym miejskim parkingu (np. zaparkował w SPP, a wniósł opłatę za postój w na PPN albo SZSM), to opłata dodatkowa, którą zostanie obciążony, wyniesie 50 procent opłaty dodatkowej z dnia jej naliczenia. Ta zmiana dotyczy wszystkich trzech regulaminów parkingowych. W przypadku PPN i SZSM – przy obecnych stawkach – opłata dodatkowa wyniesie 100 zł zamiast 200 zł. Natomiast w przypadku SPP, będzie to 50 zł, jeśli opłata dodatkowa zostanie wniesiona w terminie do 7 dni od zawiadomienia, i 100 zł, jeśli później. 

   Z regulaminu Strefy Zamieszkania Stare Miasto zniknie zapis zobowiązujący kierowcę do umieszczenia biletu parkingowego za przednią szybą samochodu. Podobnie jak w SPP i na PPN-ach nie będzie to już konieczne.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!