Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Wir kennen die diesjährigen Gewinner der Marke "Made in Stettin".

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Wir kennen die diesjährigen Gewinner der Marke "Made in Stettin".

   Liberalizacja reklamacji w SPP, ułatwienia dla niepełnosprawnych, mniejsze o połowę opłaty dodatkowe za pomylenie SPP z PPN albo SZSM. 

   Stosowne uchwały Rady Miasta Szczecina zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego 5 grudnia. Wejdą w życie po 14 dniach od tego terminu, czyli w poniedziałek, 19 grudnia br.

   W regulaminie szczecińskiej Strefy Płatnego Parkowania wykreślono zapis uniemożliwiający zarządcy parkingu pozytywne rozpatrzenie reklamacji w przypadku, jeśli kierowca wniesie opłatę za postój, ale zrobi niewielki błąd podczas wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomacie (np. wpisze zero zamiast O).

   Drugie udogodnienie dotyczy osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Osoby te - na podstawie opłaty zryczałtowanej bądź stawki zerowej wniesionej za postój w SPP - będą mogły parkować także na Płatnych Parkingach Niestrzeżonych oraz w Strefie Zamieszkania Stare Miasto.

   Jeśli ktoś pomyłkowo wniesie opłatę za postój na innym miejskim parkingu (np. zaparkował w SPP, a wniósł opłatę za postój w na PPN albo SZSM), to opłata dodatkowa, którą zostanie obciążony, wyniesie 50 procent opłaty dodatkowej z dnia jej naliczenia. Ta zmiana dotyczy wszystkich trzech regulaminów parkingowych. W przypadku PPN i SZSM – przy obecnych stawkach – opłata dodatkowa wyniesie 100 zł zamiast 200 zł. Natomiast w przypadku SPP, będzie to 50 zł, jeśli opłata dodatkowa zostanie wniesiona w terminie do 7 dni od zawiadomienia, i 100 zł, jeśli później. 

   Z regulaminu Strefy Zamieszkania Stare Miasto zniknie zapis zobowiązujący kierowcę do umieszczenia biletu parkingowego za przednią szybą samochodu. Podobnie jak w SPP i na PPN-ach nie będzie to już konieczne.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!