Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Änderungen in der Parkordnung überstimmt

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Änderungen in der Parkordnung überstimmt

   W Centrum Żeglarskim trwają zapisy na pierwsze kursy motorowodne w tym roku, dzięki którym można zdobyć uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowodnych.

   Szkolenia dla przyszłych motorowodniaków prowadzone są cyklicznie od wiosny do jesieni. Wystarczy mieć ukończone 14 lat i chęć zdobycia nowych umiejętności. Kurs podzielony jest na część teoretyczną i praktyczną. Pierwsza obejmuje zagadnienia z zakresu m.in. budowy jachtów motorowych, manewrowania, podstaw locji, przepisów prawa i ratownictwa wodnego.

   Podczas zajęć praktycznych kursanci poznają m.in. prowadzenie i obsługę jachtu motorowego, kotwiczenie, cumowanie, kierowanie załogą, podstawowe węzły żeglarskie oraz podstawowe manewry, tj. odejście od nadbrzeża, podejście do kei, pływanie kursem prostym i cyrkulacje.

   Zdany egzamin na patent sternika motorowodnego daje uprawnienia do prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości, a także możliwość prowadzenia jachtów motorowodnych do 12m długości po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich 2 mile morskie od brzegu w porze dziennej.

   Najbliższe spotkanie zaplanowano na weekend 25-27 marca. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.centrumzeglarskie.pl, a ewentualne pytania prosimy kierować drogą mailową rekrutacja@centrumzeglarskie.pl lub  telefoniczną 91 460 08 44. Harmonogram znajdziemy na https://www.centrumzeglarskie.pl/oferta/szkolenia/motorowodne.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!