Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Ruszyły Dni Skandynawskie 2023

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   „Inkluzywność i różnorodność – drogą do sukcesu”.  To hasło przewodnie tegorocznej odsłony Dni Skandynawskich. Debata pod tym tytułem otworzyła wydarzenie skierowane przede wszystkim do przedsiębiorców i studentów, którzy wchodzą na rynek pracy. W programie imprezy nie zabraknie także atrakcji dla mieszkańców.

   Biznes, rozwój, współpraca

   - Wzorce skandynawskie są u nas implementowane bardzo łatwo. Jesteśmy taką naturalną bramą, która wprowadza ludzi i biznes z Północy do Polski i odwrotnie, z naszego kraju do Skandynawii. To buduje po prostu dobry klimat dla naszych relacji i współpracy – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

   Te słowa potwierdza fakt, że to firmy ze Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii są największymi zagranicznymi inwestorami w naszym mieście. Z powodzeniem działa tu ponad 160 firm z kapitałem skandynawskim. W całym regionie zatrudniają one łącznie ok. 15 tys. osób, ciesząc się uznaniem dobrych i stabilnych pracodawców.

   - Dla nas powszechna dostępność, czyli inkluzywność oraz różnorodność to nie jest trend, coś chwilowego. To są elementy mocno u nas zakorzenione, coś trwałego i stałego – dodał  Mikael Benthe, radca Ambasady Szwecji.

   Dni Skandynawskie są szansą dla polskich i skandynawskich przedsiębiorców do nawiązania kontaktów, ale także wzajemnej inspiracji i debaty nad nowymi wyzwaniami. Ważnym elementem wydarzenia są także merytoryczne rozmowy m.in.: o rynku pracy widzianym zarówno z perspektywy pracodawców, jak i ludzi młodych, będących dopiero na progu swojej kariery zawodowej.

   Co jeszcze przed nami?

   W piątek, tj. 12 maja br. w programie Dni Skandynawskich wydarzenia dla wszystkich szczecinian, czyli m.in.: Parada i organizowany pierwszy raz Piknik Skandynawski na Jasnych Błoniach. To znakomita okazja do dobrej zabawy i relaksu w stylu „hygge”, a także możliwość poznania kultury krajów nordyckich w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia. Wśród atrakcji m.in.: strefa chillout, gotowanie na żywo, foodtrucki, warsztaty plastyczne i muzyczne, joga oraz aktywności sportowe dla najmłodszych przygotowane przez Pogoń Szczecin.

    

   Więcej informacji na stronie: ds.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!