Kategorie

    Social media

    Wyszukiwarka

    Brak wyników

    Wystawa Baltic Home i Salon

    Kasia Małysz

    Kasia Małysz

    Wystawa Baltic Home i Salon

    Centrum Kulturalne Straze

    Skłaniająca do refleksji wystawa wzornictwa Baltic Home i Salon, która zgłębia ulotną naturę domu i przynależności.

    Dom jest w naszych sercach, zagłębia się w przejmującą rzeczywistość opuszczania naszych domów, często z niczym poza wspomnieniami. Zainspirowana tekstami o nietrwałości i emocjonalnym ciężarze tego co mamy, wystawa zachęca do zastanowienia się nad tym, co sprawia, że czujemy się w danym miejscu, jak w domu. Od delikatnej porcelany po krzesła, od ukochanych książek po spakowane walizki, każdy element opowiada historię przywiązania i rozstania. Przyjdź i zastanów się nad własnymi doświadczeniami związanymi z domem, przemieszczeniem i trwałą siłą pamięci. Odkryjmy wspólnie, jak dom to nie tylko fizyczna przestrzeń, ale uczucie, które nosimy w naszych sercach.

    Na wystawie zobaczymy ponad 30 obiektów twórców i twórczyń z Polski oraz Niemiec, m.in.: zastawę śniadaniową ze skorupek od jajek autorstwa Basse Stittgena, krzesło Chippensteel Oskara Zięty, krzesła projektu Tilla Behrensa, kilim Wasteworld Wiktorii Podolec i Jadzi Lenart z Tartaruga Studio, niemieckie krzesła Rockabilly, zestaw do napojów Lucyny Pijaczewskiej z Huty Szkła Artystycznego Barbara, zabawkę dla dzieci tunel, zaprojektowany przez Elke Grimm (Grimm's Spiel und Holz Design), pufy - kamienie z serii stONE (fivetimesone) Mirosława Popławskiego, wazon Marity Vogt dla VEB Harz Kristall Derenburg i wiele innych.

    Podczas Baltic Home i Salon zostaną zaprezentowane także eksperymentalne prace studentek i studentów z Pracowni Projektowania Multisensorycznego z Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie.

    Dopełniającym elementem wystawy będzie gra Opowieści domu stworzona przez studentki z Akademii Sztuki w Szczecinie: Alicję Grabek, Malwinę Rudzińską, Amelię Cel oraz Maję Arament z Uniwersytetu w Amsterdamie.
    Gra koncentrować się będzie na filozoficznym aspekcie domu jako przestrzeni emocji, wspomnień i relacji. Skupi się na salonie i kuchni – dwóch kluczowych miejscach w domu, które symbolizują relaks i wspólnotę. Polegać będzie na odkrywaniu kart związanych z tymi przestrzeniami i odpowiadaniu na pytania skłaniające do refleksji nad tym, co tworzy dom i dlaczego czujemy się w nim bezpiecznie. Na koniec gry, odwiedzający wystawę będą mieli możliwość dodania swoich odpowiedzi do centralnej Księgi Domu – dzięki temu stworzą wspólną wizję tego, co oznaczać może dom.

     

    Organizatorzy: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych, Stowarzyszenie Media Dizajn, Gmina Miasto Szczecin, Gutshaus Ramin, Centrum Kulturalne Straze w Greifswaldzie

     

    Projekt „Sztuka Łączy: Innowacje Kulturowe na pograniczu Polska-Niemcy ” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). Projekt jest realizowany z Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VIA Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/Polska 2021-2027 w ramach projektu pn. Sztuka Łączy: Innowacje Kulturowe na pograniczu Polska-Niemcy.

     

     

    Bądź na bieżąco!

    Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!