Social media

Kategorie

  Wyszukiwarka

  Brak wyników

  „Miasto (dla) Dzieci”

  Kamil Birecki

  Kamil Birecki

  „Miasto (dla) Dzieci”

  DK 13 Muz/Galeria Tworzę się

  Nowa przestrzeń w Galerii Tworzę się jest zaproszeniem do wspólnego projektowania najbliższego otoczenia. Jest próbą spojrzenia na świat z perspektywy dziecka i możliwością budowy swojego mikroświata.

  Ekspozycja jest jak duża makieta, po której można chodzić, jeździć, przestawiać i projektować budynki, tworzyć miejsca do odpoczynku i zabawy, sadzić rośliny, robić zakupy i podejmować decyzje. Dziecko to urodzony architekt. Wykorzystaliśmy tę zdolność i zaprosiliśmy dzieci do zaprojektowania Miasta Marzeń, miejsca, które uwzględnia potrzeby najmłodszych.
  Wystawa wpisuje się w rozważania na temat przyszłości planety w kontekście zmian klimatycznych i migracyjnych. Jest próbą poszukiwania niezbędnych, mądrych rozwiązań. Jest także miejscem do zadawania pytań i wspólnym wypracowywaniem rozwiązań stawiających w centrum dobro młodych mieszkańców, ich prawa do zabawy i odpoczynku, mieszkania w zielonym, czystym i bezpiecznym mieście. W mobilność wystawy wpisana jest zmiana, która jest stałym elementem szybko zmieniającej się rzeczywistości.

  Twórcy wystawy: Karolina Gołębiowska, Katarzyna Mierzejewska, Dominika Wyrobek, Joanna Bronisławska, Agata Wolniewicz,  Marek Mierzejewski, Remigiusz Suda, Marcin Strugliński, Paulina Ratajczak oraz młodzi ludzie, którzy wysłali swoje prace i pomysły na (nie)konkurs Miasto Marzeń.

  Wiek: 5+

  Kiedy i jak odwiedzić wystawę:
  - w niedziele w godz. 11:00-16:00
  Bilety dostępne na stronie: www.biletomat.pl
  - od poniedziałku do piątku oprowadzania dla grup zorganizowanych, wstęp płatny, obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com  

  Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”
  Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  Bądź na bieżąco!

  Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!