Social media

Kategorie

  Wyszukiwarka

  Brak wyników

  Szeherezada i Internet

  Kamil Birecki

  Kamil Birecki

  Szeherezada i Internet

  Dom Kultury "13 Muz"

  „Szeherezada i Internet” to spektakl teatralno-taneczny zrealizowany przez Teatr Janusza działający w Domu Kultury „13 Muz” przy udziale zespołu tanecznego Marah Belly Dance Group ze Szkoły Tańca Milagro w Szczecinie.

  Akcja sztuki rozgrywa się w pałacu, wśród kobiet z haremu Sułtana. Sułtan odpowiadając na współczesne potrzeby swych żon pozwala im na korzystanie z komputerów i internetu. Sułtanki w internecie są bardzo aktywne, a ich przygody to odwołanie do realnych sytuacji i zagrożeń wynikających ze współczesnych internetowych kontaktów.

  Celem spektaklu jest w zabawny sposób uświadomienie ludziom coraz częstszego problemu społecznego, jakim jest uzależnienie od komputera, internetu, social mediów i ogólnie od informacji. To także przypomnienie o konieczności zachowania umiaru przy korzystaniu z cyfrowego postępu technologicznego.

  To wszystko przy dźwiękach arabskiej muzyki oraz zmysłowego tańca belly dance (taniec brzucha) i oczywiście w prawdziwie egzotycznej scenerii, na którą składają się również kostiumy aktorów. W roli tytułowej Szeherezady wystąpi instruktorka tańca belly dance Marzena Cylwik.

  Scenariusz i reżyseria: Anna Markowska-Hennig
  Opieka organizacyjna, reżyserska i artystyczna nad wydarzeniem: Janusz Janiszewski

  Wstęp wolny na zaproszenia, których pula jest ograniczona.

  Zaproszenia będą dostępne w Domu Kultury „13 Muz” na parterze w pokoju nr 3 (Zespół Programowy) w dniach: 22 kwietnia – 10 maja (lub do wyczerpania puli) od poniedziałku do piątku (poza 1-3 maja) w godz. 8:00-16:00 i w recepcji instytucji w tych samych dniach w godz. 7:30-18:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń. Informacja o wyczerpaniu puli zaproszeń pojawi się na stronie 13muz.eu w wydarzeniu.

  Bądź na bieżąco!

  Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!