Social media

Kategorie

  Wyszukiwarka

  Brak wyników

  23°

  Parawan w roku 2023

  Kasia Małysz

  Kasia Małysz

  Parawan w roku 2023

  Willa Lentza

  Praca artysty złożona z wielu elementów o module cegły, z płaskorzeźbą oraz z dynamicznymi śladami wcięć o zróżnicowanych żłobieniach, ilustruje świat impresyjny o silnej dynamice kierunków i światła odbitego od zeszkliwionej powierzchni ceramiki. Wielobarwne dzieło (od zieleni, poprzez brązy do fioletu) uwypukla bogatą grę iluzoryczną form, a natężenie światła i refleks szkliwa tworzą różnorodność kolorystyczną.

  Twórca jest absolwentem Wydziału Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem w pracowni Alfreda Wiśniowskiego). Prof. dr hab. Ryszard Wilk przez ponad trzydzieści lat pracował na Politechnice Szczecińskiej. Współzałożył Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej oraz Akademii Sztuki w Szczecinie jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Architektów Polskich. Autor niezliczonych prac rzeźbiarskich i wieloprzestrzennych instalacji ceramicznych, kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych organizowanych w Polsce i poza jej granicami, właściciel patentu nr 344124 na „Ceramiczny element struktury budowlanej lub rzeźbiarskiej”, za swoje osiągnięcia artystyczne, a także naukowe otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień honorowych, w tym m.in.: Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złoty Krzyż Zasługi, Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

  Możliwość zwiedzania wystawy "W świetle emocji", codziennie (oprócz niedziel i poniedziałków) w godzinach:
  wtorek – 10:00 – 16:00
  środa – 10:00 – 18:00
  czwartek – sobota 10:00 – 16:00

  Informacje <<<<

  Bądź na bieżąco!

  Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!