27°

Szczecińska Karta Mieszkańca. Weź udział w dzisiejszym spotkaniu konsultacyjnym

Marta Kufel

Marta Kufel

Przed nami drugie spotkanie konsultacyjne w sprawie powstającej właśnie Karty Mieszkańca.

Przypominamy, że dziś odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące powstającej Karty Mieszkańca. To dobra okazja, by Szczecinianie wypowiedzieli się na temat tego, jak według nich powinien wyglądać ten projekt.

W Szczecinie trwają obecnie prace nad stworzeniem Karty Mieszkańca, czyli programu, który ma ułatwić korzystanie z miejskiej oferty oraz zapewnić mieszkańcom różne dodatkowe udogodnienia i korzyści. Zanim jednak wypracowane zostaną ostateczne rozwiązania, Miasto chce poznać oczekiwania i potrzeby osób, które w przyszłości będą korzystać z tego narzędzia.

Drugie spotkanie konsultacyjne w sprawie powstającej Karty Mieszkańca odbędzie się już dziś o godz. 17.00 w Urban Lab Szczecin (Technopark Pomerania, budynek F1, ul. Cyfrowa 2).

 

Zbieranie opinii mieszkańców potrwa do piątku 3 lipca 2026 r. W tym czasie swoje uwagi można zgłaszać również za pośrednictwem ankiety dostępnej na stronie internetowej https://konsultuj.szczecin.pl/.

– Zachęcam wszystkich do udziału w konsultacjach społecznych, ponieważ każda zgłoszona uwaga pomaga nam lepiej zrozumieć oczekiwania mieszkańców - mówi Łukasz Kadłubowski - zastępca prezydenta Miasta Szczecin. - Im więcej głosów uda się zebrać, tym lepiej dopasowane będą przyszłe rozwiązania.

 

Dla osób, które chciałyby wyrazić swoją opinię w bardziej tradycyjny sposób, przygotowane zostały formularze w wersji papierowej. Ankiety, które po wypełnieniu można złożyć w specjalnie przygotowanej do tego celu urnie, dostępne są w Urzędzie Miasta Szczecin (środkowe wejście, parter).

Dodatkowo wypełnione formularze można również zeskanować i przesyłać drogą elektroniczną na adres poczty internetowej konsultacje.km@um.szczecin.pl.

Stay tuned!

Click the 'Follow' button to stay up to date with news from Szczecin. The most interesting posts can be found on Google News!