22°

Przed nami mocne uderzenie lata. Gdzie można się schłodzić i napić wody za darmo?

Robert Duchowski

Robert Duchowski

Kobieta pijąca wodę ze szklanki

W najbliższych dniach temperatura ma wzrastać i pojawią się upały. My jesteśmy na to gotowi. W Szczecinie będą 3 miejsca, w których będzie można schłodzić się przyjemną mgiełką,  w gotowości są także nasze poidełka.

 

Kurtyny zostaną ustawione koło biurowca Oxygen, Placu Adamowicza oraz na placu Zwycięstwa. Wszystkie będą włączane gdy temperatura wyniesie powyżej 27 stopni. Wodna mgiełka, która pojawia się przy kurtynach i słupkach daje nie tylko przyjemne ochłodzenie, ale także mnóstwo zabawy dla najmłodszych.
 

Kurtyna wodna

 

Przypominamy jednocześnie o odpowiednim nawodnieniu!


Spacerując po wielu miejscach w naszym mieście nie musimy się obawiać, że wody nam zabraknie.

- Nasze poidełka można znaleźć przy alejce spacerowej obok Arkonki, na Różance oraz Bulwarach i wielu innych miejscach w mieście - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. - Swój bidon napełnić można także w innych miejscach.

 

Gdzie uruchomiliśmy poidełka?

  • Chełmińska Skatepark – Podjuchy
  • Skwer Misia Wojtka
  • Plac Lotników
  • przy Fontannie Bartłomiejka
  • Parku im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy ul. Krakowskiej i ul. Poronińskiej – 2 szt.
  • Brama Portowa
  • Bulwary, przy moście na Wyspę Grodzką
  • Różanka,
  • Okolice Arkonki – 2 szt
  • Os. Zawadzkiego
  • Park Wolności
  • Jasne Błonia – przy przystanku
  • Struga, przy zejściu z kładki

 

Poidełka ZWiKu są specjalnie oznaczone, żeby nikt nie miał już wątpliwości, że to woda smaczna i zdrowa. Wystarczy wziąć ze sobą bidon i nie trzeba się już martwić o odpowiednie nawodnienie.

Stay tuned!

Click the 'Follow' button to stay up to date with news from Szczecin. The most interesting posts can be found on Google News!