23°

Znamy zwycięzców 3. edycji programu „Szczecin_UP!”

Natalia Mróz

Natalia Mróz

Znamy zwycięzców 3. edycji programu „Szczecin_UP!”

Firma RE make it projektująca i wytwarzająca przedmioty użytkowe m.in. z odpadów produkcyjnych i materiałów po starych reklamach dla firm i instytucji oraz projekt BIO-PHOTO-POLYMER rozwijający technologię umożliwiającą produkcję bezpiecznych dla środowiska polimerów – to zwycięzcy 3. edycji programu mentoringowego dla start-upów „Szczecin_UP!”.

W trzeciej już edycji programu Szczecin_UP! udział wzięło 7 zespołów. Uczestników podzielono na dwie kategorie: „proof of concept” - osoby z pomysłem na nowy produkt, usługę lub technologię, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz „young business” – firmy działające na rynku nie dłużej niż 3 lata, które chcą rozwinąć nowy produkt, usługę lub technologię.

- Przez prawie 4 miesiące uczestnicy programu rozwijali swoje firmy i pomysły biznesowe pod okiem doświadczonych mentorów i doradców. Wzięli także udział w dwóch „pitch campach”, podczas których szlifowali umiejętność prezentowania swoich pomysłów przed inwestorami, a następnie zaprezentowali się przed kapitułą programu, która wyłoniła zwycięzców – wyjaśnia koordynatorka programu, Magdalena Mikołajczak z Technoparku Pomerania.

W kategorii „young business” zwyciężyła firma RE make it, która przetwarza nieużywane, niechciane bądź zniszczone materiały oraz odpady firm i instytucji i tworzy z nich nowe, dedykowane produkty, np. plecaki, torebki, organizery czy gadżety promocyjne.

Pomagamy firmom i instytucjom spojrzeć na ich materiały i odpady z zupełnie innej strony. Dajemy drugie życie i często wyższą wartość materiałom, które byłyby wyrzucane. Przyczyniamy się do zmniejszenia ilość śmieci. Wyróżnia nas to, że nie produkujemy „na stan”, realizujemy tylko indywidulne projekty na zlecenie – wskazują założycielki RE make it, Anna Cisińska-Młynek i Magdalena Krzywicka.

 

 

Dzięki udziałowi w programie Szczecin_UP firma dokonała re-brandingu, podjęła prace nad nową stroną, identyfikacją wizualną i komunikacją, a także przyspieszyła plan ekspansji na rynek skandynawski i niemiecki.

W kategorii „proof of concept” najlepszy okazał się projekt BIO-PHOTO-POLYMER autorstwa szczecińskich naukowców: Pauliny Bednarczyk, Pauli Ossowicz-Rupniewskiej i  Rafała Rakoczego. Jego celem jest rozwijanie "zielonych" technologii zgodnie z globalnym trendem "green+green".

- Nasza technologia opiera się na zastępowaniu surowców petrochemicznych surowcami odnawialnymi, co pozwala na produkcję bezpiecznych dla środowiska polimerów przy wykorzystaniu proekologicznych, szybkich i energooszczędnych metod takich jak fotopolimeryzacja – wyjaśniają autorzy projektu.

 

 

Projekt zakłada stworzenie szerokiej gamy produktów polimerowych dla różnych gałęzi przemysłu, co umożliwi firmom znaczne obniżenie kosztów energii przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa produkcji.

„Szczecin_UP!” to pierwszy program mentoringowy dla start-upów realizowany przez Miasto Szczecin.

Jego celem jest tworzenie dobrych warunków do dynamicznego rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie miasta i Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.  Koordynatorem i organizatorem programu na zlecenie miasta jest Technopark Pomerania. Partnerami programu są mentorzy i doradcy reprezentujący firmy z różnych dziedzin gospodarki, którzy dla uczestników programu są przewodnikami w trudnym procesie zdobywania doświadczenia biznesowego.

Bleiben Sie auf dem Laufenden!

Klicken Sie auf die Schaltfläche 'Folgen', um über die Nachrichten aus Stettin auf dem Laufenden zu bleiben. Die interessantesten Beiträge finden Sie in Google News!