Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   12°

   Щецін. Місце, де молоді найлегше знайти роботу

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   Щецін. Місце, де молоді найлегше знайти роботу

   Już 1 marca (środa) na powrót staruje działalność Piwnicy Kany. Nowymi operatorami przestrzeni został duet Ferment Qultury, czyli Krzysztof Lichtblau (Pan od książek) i Piotr Baliński.

   Przedstawiamy program weekendu otwarcia. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

   Wernisaż wystawy „Wychodząc z podziemia” Tomasza Panka

   Zapraszamy 1 marca (środa) o godz. 18.00 na wernisaż prac „Wychodząc z podziemia” Tomasza Panka. Autor podczas wystawy zaprezentuje swoją wizję m.in. postapokaliptycznego Szczecina.

   O autorze:
   Tomasz Panek - urodzony w 1990 roku w Gryficach. Przyjechał do Szczecina na studia, gdzie ukończył socjologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Rysowanie od zawsze sprawiało mu przyjemność, niezależnie od tego czy rysował na kartce z bloku, czy na marginesie zeszytu podczas wykładów. Jeszcze nie potrafi się zdecydować co do formy wyrazu, dlatego z jednej strony jest autorem humorystycznych książek: „Mało szczegółowy przewodnik po Szczecinie” i „Szczecin leży nad morzem”, a z drugiej strony zajmuje się malarstwem cyfrowym, co zaowocowało serią „Szczecin 2200” ukazującym miasto w postapokaliptycznym wydaniu. Ma za sobą wiele wystaw m.in. w Szczecinie i Policach.

   Leszek Herman | Literatura bez cenzury

   Serdecznie zapraszamy już 2 marca (czwartek) o godz. 18.00 na spotkanie z Leszkiem Hermanem. Rozmowa zapoczątkuje nowy cykl w Piwnicy Kany, który nosi nazwę: "Literatura bez cenzury".

   Prowadzenie: Krzysztof Lichtblau (Pan od książek)

   O autorze:
   Leszek Herman (ur. 1967 r. w Szczecinie) - architekt i pisarz. Absolwent Politechniki Szczecińskiej – w 1994 roku obronił pracę dyplomową pt. Renowacja zespołu pałacowego w Przelewicach. Od 1997 roku współprowadził Pracownię Projektową Konserwacji Zabytków w Szczecinie. Obecnie (wspólnie z bratem Marcinem) tworzy rodzinne Herman Studio Projektowe, gdzie w ramach działalności zaprojektował m.in. Starą Rzeźnię, Venezia Trattoria Toscana, wnętrze restauracji Chrobry czy Grand Park Rusałka. Między 1993 a 1995 rokiem współpracował ze szczecińskim oddziałem “Gazety Wyborczej” oraz miesięcznikiem “Spotkania z Zabytkami”, na łamach których opublikował serię artykułów o interesujących miejscach i budowlach w Szczecinie oraz na Pomorzu. Debiutował w roku 2015 powieścią Sedinum. Wiadomość z podziemi, która była pokłosiem tych zainteresowań oraz przyczyniła się do tego, że autora nazwano kolejnym “szczecińskim Danem Brownem”. Od tego czasu każda następna książka kryminalno-przygodowa Leszka Hermana cieszy się ogromną popularnością (nie tylko lokalną) i jest dużym wydarzeniem dla czytelników. Autor m.in.: Sedinum. Wiadomość z podziemi (2015), Biblia Diabła (2018), Krzyż Pański (2021).

    

   The Fake Ears | Koncert w Piwnicy Kany

   Zapraszamy 3 marca (piątek) o godz. 20.00 do PIWNICY KANY na koncert The Fake Ears.

   To będzie absolutnie pierwszy koncert po ponownym otwarciu Piwnicy. Bierzcie i słuchajcie tego wszyscy!

   The Fake Ears powstał w 2020 r. Zespół, w składzie Jerzy Pachlowski (vocal, keyboards, bass) oraz Michał Przybyszewski (vocal, main guitar) i Seweryn "Loki" Szymczyk (drums) wystąpił po raz pierwszy podczas 3. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Senior Movie 2020. Grupa zagrała kilka utworów w stylu punk. Rok później stworzyli muzyczną ilustrację do fragmentu filmu „Berlin - symfonia wielkiego miasta” reż. Walter Ruttmann. W 2022 r. do zespołu dołączył Christo Radew (vocal, drums). W ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Senior Movie 2022 zagrali koncert do fragmentów filmów „Gabinet dr. Calighari” (1930), „Dr Jekyll i Mr Hyde”, „Nosferatu" (1922). Eksperymentalne brzmienie zespołu inspirowane jest rockiem psychodelicznym i etnofolkiem.

   Pink Mars | Koncert w Piwnicy Kany

   Zapraszamy 4 marca (sobota) o godz. 20.00 do PIWNICY KANY na koncert Pink Mars!

   To już kolejne wydarzenie w ramach ponownego otwarcia Piwnicy. Jak sprawdzi się różowy na tle naszych cegieł? Sprawdźcie sami!

   Pink Mars to duet, który oscyluje między hip-hopem, soulem i popem. Członkami zespołu są: Katarzyna Gawarecka czerpiąca z takich wokalistek jak Aretha Franklin, Etta James czy Amy Winehouse oraz gitarzysta, Marek Szul mistrz guitar drummingu i fingerstyłu, znany m.in. z współtworzenia OHO! KOKO.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!