Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   Щецін - друге найкраще місто для життя в Польщі

   Natalia Mróz

   Natalia Mróz

   Щецін - друге найкраще місто для життя в Польщі

   З рейтингом розташування 8,9/10 Щецін посів друге місце як краще місце для життя в дослідженні BEAS. Місто має багату культурну пропозицію та дружній до мешканців міський простір. Іноді Щецін називають зеленим містом, адже він має понад 500 гектарів міських зелених насаджень і оточений водою. Стосовно культурного життя, місто може похвалитися трьома театрами, оперним театром і новою філармонією, яка отримує нагороди не тільки за концерти, а й за архітектуру.

   Чергове, четверте видання звіту Business Environment Assessment Study (BEAS), авторами якого є компанії Antal та Cushman & Wakefield, а партнерами - Baker McKenzie, PAIH, Pracodawcy RP, Pro Progressio та Vastint, розкриває інвестиційні плани керівників компаній, що працюють у польських містах, на 2023-2025 роки. Польща вже тривалий час зберігає та зміцнює свої позиції лідера у залученні інвестицій, в тому числі іноземних. 

   Підтримка державного управління на високому рівні

   У Щеціні активно функціонує низка інституцій бізнес-середовища, які перебувають у розпорядженні підприємців. Їх діяльність спрямована на всіх, хто зацікавлений у розвитку бізнесу в Щеціні. Підтримка з боку державної адміністрації міста була оцінена дуже високо - 6,5/10, що є другим найвищим показником у звіті. Підприємці можуть розраховувати на допомогу Агенції розвитку Щецінської метрополії, Щецінського науково-технологічного парку "Технопарк Помор'я", Північної торгової палати, Регіонального центру інновацій та трансферу технологій та багатьох інших організацій.

   - Ми маємо потенціал стати польським офшорним хабом. Цей сценарій вже реалізується. З’являються ключові елементи цього процесу. У Щеціні будуть побудовані три потужні заводи з виробництва компонентів для вітрових електростанцій. У січні данська компанія Vestas оголосила про будівництво другого виробничого об'єкта в нашому місті, а іспанська компанія Windar підписала остаточну угоду про оренду землі, на якій буде побудований їхній завод. У Свіноуйсьце, з іншого боку, будується монтажний термінал. Вже кілька років поспіль Щецін також все частіше привертає увагу інвесторів, які шукають нові місця для інвестицій в офісні та складські приміщення, - коментує Пьотр Кшистек, мер Щеціна.

   Місто зосереджується на розвитку університетів

   Щецін пропонує широкий спектр освітніх послуг: студенти можуть обирати з понад 160 спеціальностей у 16 державних і недержавних вищих навчальних закладах. Найпопулярніший Щецінський університет навчає студентів за широким спектром спеціальностей, але випускники факультетів фінансів, бухгалтерського обліку та філології отримують навички та знання, найбільш затребувані сьогодні на ринку праці.

   - Місто дбає про розвиток університету та якість освіти, а також про відкриття науки для бізнесу, щоб обидві сторони могли черпати натхнення та розвивати галузі економіки. Чудовим прикладом співпраці між університетами та бізнесом є вже втретє організований для регіону захід під назвою «Щецінські бізнес-інспірації», в якому беруть участь компанії, університети та асоціації. Інтеграція бізнесу і науки зміцнює відносини і дає студентам можливість вписатися в роботу представлених організацій. Всі ці заходи позитивно впливають на інвестиційну привабливість регіону та зміцнюють його позиції, додає Олівія Плоска, старший консультант Antal, SSC/BPO.

   Боротьба за працівників триває

   Згідно зі звітом BEAS, домінуючими секторами економіки в Західнопоморському воєводстві є виробництво (економічні зони, що постійно розвиваються), торгівля (близькість до кордону має тут вирішальне значення) та транспорт (ідеальна база для перевізників). Географічне розташування міста має велике значення для ринку праці. Це, безсумнівно, надає великі можливості для розвитку місцевої громади, але також змушує польських і німецьких роботодавців конкурувати за одного і того ж працівника.

   - Згідно зі звітом BEAS, до 70 відсотків опитаних компаній планують збільшити кількість працівників, що свідчить про сильний динамізм на ринку праці. Зважаючи на відносно низький рівень безробіття в Західнопоморському воєводстві, однією з головних цілей має бути заохочення молоді приїжджати вивчати технології в Щеціні та професійно інтегруватися в регіон. В даний час Щецін є економічно привабливим для потенційних інвесторів з точки зору заробітної плати - середня заробітна плата брутто у 2022 році становила 6169,94 злотих на місяць, що складає 92% від середньої заробітної плати по країні, підкреслює Матеуш Откала, менеджер з розвитку бізнесу Antal, Engineering & Operations.

   Потенціал розвитку офісного ринку

   Розвиток офісного ринку в Щеціні має великий потенціал, хоча б завдяки унікальному розташуванню міста - недарма його називають воротами на захід і північ Європи. Цей факт підтверджується інвестиційними рішеннями багатьох компаній, які розмістили тут свої головні офіси, а також основні склади, користуючись перевагами стратегічного розташування Щеціна, що дає доступ до всіх видів транспорту.

   - Потенціал подальшого розвитку офісного ринку підтверджують цифри - загальний фонд офісних приміщень у Щеціні становить 186 000 кв.м, або лише 3% від пропозиції всієї країни. Тим часом, річний попит на офіси у 2022 році склав 10 700 кв.м, тоді як площа завершених об'єктів за той самий період становила лише 1 500 кв.м. Це чітко показує, що місто потребує нових офісних проєктів, оскільки кількість потенційних орендарів продовжує зростати, - зазначає Зузанна Креч, асоційований партнер, регіональний директор у Центральній Польщі, Cushman & Wakefield.

    

   ПРО BEAS

   Дослідження оцінки бізнес-середовища Business Environment Assessment Study проводилося за методикою CAWI серед 1 290 осіб, відповідальних за прийняття рішень у Польщі в період з 31.07 по 25.08.2023 року. Звіти, підготовлені в рамках цього та попереднього видання проєкту, доступні на новому інтерактивному порталі, що дозволяє порівнювати ключові показники для міст та завантажувати вибрані резюме www.investmentpotential.pl

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!