Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Пожежу ліквідовано, пасажирів врятовано

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Пожежу ліквідовано, пасажирів врятовано

   Боротьба зі стихією, крики про допомогу, швидкі дії служб та негайний порятунок пасажирів - так виглядали навчання служб під кодовою назвою "TSR 2024".

   Заблокований виїзд з Траси Замкової в напрямку Яна з Кольна, поліцейські машини з сигналами, пожежні машини, карети швидкої допомоги на сигналі, польовий намет, моторні човни поліції та муніципальної поліції на воді, а також скутер і човни Щецінського WOPR, які піднімають людей з води – таку картину могли спостерігати сьогодні жителі міста відразу після 9 години ранку на Бульварі Пястовскі.

   На щастя, це були лише навчання, а не реальний нещасний випадок. Йшлося про рятувальну операцію у випадку пожежі на судні. У цьому випадку мова йшла про Kapitan Cook, на борту якого було близько 50 пасажирів і чотири члени екіпажу. Пожежа спалахнула в машинному відділенні, але екіпаж не зміг її загасити. Двигун перестав працювати, і на борту почалася паніка. Пасажири почали стрибати у воду, намагаючись врятуватися. Капітан подав сигнал SOS і наказав евакуюватися. Служби спрацювали оперативно. На місце події негайно прибули катери поліції та муніципальної поліції, а також WOPR (Водна волонтерська рятувальна служба), щоб надати допомогу.  На березі на постраждалих чекали медичні рятувальники WSPR в Щеціні, поліція і пожежники, які також допомогли з транспортуванням і розділили постраждалих на різні категорії. Виявилося, що один з пасажирів перебував під водою, тому до операції долучилися водолази.

   Таким був сценарій навчань у середу. Дуже реалістичний сценарій, який не можна виключати під час фіналу регати The Tall Ships Races, під час якої до причалів будуть пришвартовані десятки вітрильників, а рух на воді буде дуже інтенсивним. Під час навчань у середу на набережній було спокійно, набережна була порожня і рух на воді був незначним. Якби така подія дійсно відбулася, службам все одно довелося б зіткнутися з додатковими труднощами. Для того, щоб провести потенційну рятувальну операцію якомога ефективніше, і організовуються подібні навчання.

   - Метою навчань була практична перевірка співпраці служб, інспекцій та охорони після виникнення надзвичайних подій під час Tall Ships Races 2024, - пояснює Мирослав Пєчиколан, директор Департаменту кризового управління та цивільного захисту і керівник навчань у середу. - Проводячи такі моделювання ситуацій, ми перевіряємо систему зв'язку та обмін інформацією між окремими службами, інспекціями та охороною, які беруть участь у рятувальних операціях, а також перевіряємо процедури проведення рятувальних операцій на внутрішніх морських водах під час TSR 2024. Крім того, тренування мали навчальну мету з точки зору безпечної поведінки після виникнення надзвичайної події.

   Вся рятувальна операція пройшла добре. Всі знали, що робити і як себе поводити. У таких ситуаціях надзвичайно важливою є чітка координація дій та збереження спокою. І хоча це були лише навчання, тут не було місця для помилок та промахів. Не було ніяких хаотичних рухів і паніки, просто спокійно підходили до потерпілих і піднімали їх з води.

   - У цьому виді порятунку човни не можуть йти швидко, тому що зайва хвиля може накрити постраждалих. Тут важлива точність і холоднокровність. На кону життя людей, тому ми не можемо дозволити собі помилок, - додає Яцек Клечай, президент Щецинського WOPR.

   У навчаннях взяли участь усі служби, в тому числі поліція, міська варта, державна і портова пожежна охорона, воєводська служба швидкої допомоги, Щецінське WOPR, OSP Gryf і OSP Szczecin-Śmierdnica, SAR Świnoujście, а також представники мерії міста, Морського управління, Західнопоморського воєводського управління і група студентів з Морського технологічного університету.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!