Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   Остерігайтеся житлових шахраїв

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Остерігайтеся житлових шахраїв

   Druga na świecie, pierwsza w Europie, bo uchwalona już w 1791 roku. Był to dokument, który zmienił historię Polski.

   Konstytucja miała realny wpływ na życie ówczesnych ludzi, a znosząc niekonstruktywne liberum veto mocno uderzyła w szlachtę. Jak historyczny dokument sprzed ponad dwóch wieków ma się do obecnie obowiązującej konstytucji? Odpowiedź w naszym najnowszym filmie.

   W materiale pada kilka ważnych pytań dotyczących kształtu i roli konstytucji w życiu społecznym. Uczniowie i studenci ze Szczecina wspólnie z konstytucjonalistą dr Przemysławem Mijalem przybliżają nam informacje na temat tego aktu prawnego. W filmie znajdziemy zarówno ciekawostki historyczne i analizy społeczne, ale również ważne przesłanie:

   - Wszystkie próby zmiany, które mają przyświecać tylko politykom nie są dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcemy konstytucję zmieniać musimy to robić w atmosferze pełnej zgody narodowej. Jeśli jej nie będzie na pewno nie wpłynie to dobrze na nasze życie. – podsumowuje dr Przemysław Mijal, konstytucjonalista.

   Film „Pytania o Szczeci: Konstytucja 3 Maja” można zobaczyć na Facebooku oraz na stronie: pytaniaoszczecin.szczecin.eu.

    

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!