Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   17°

   57-й Міжнародний театральний фестиваль КОНТРАПУНКТ: Знайди свою точку зору!

   Marta Kufel

   Marta Kufel

   57-й Міжнародний театральний фестиваль КОНТРАПУНКТ: Знайди свою точку зору!

   Наближається 57-й Міжнародний театральний фестиваль КОНТРАПУНКТ. Цей найбільший і найстаріший театральний фестиваль у регіоні повертається після дворічної перерви, і вперше організаторами виступають два міські театри - Ляльковий театр ім. Плецюги та Сучасний театр у Щеціні.

   Цьогорічний Фестиваль вперше пройде у форматі бієнале, що дало йому більше можливостей відкритися для міжнародних постановок. Також вперше КОНТРАПУНКТ триватиме півтора місяця, перетворюючи весну в Щеціні під знаком театру на півтора місяця. Всі події фестивалю відбуватимуться з 19 квітня по 1 червня.

   Ми об'єднуємо наш досвід і абсолютно різний характер, щоб показати найцікавіші польські та міжнародні вистави, зосереджені на формі... але не на маленькій формі, - кажуть Томаш Левандовський і Якуб Скшиванек - директори 57-го Міжнародного театрального фестивалю КОНТРАПУНКТ. - Під час цьогорічного КОНТРАПУНКТУ ми побачимо вистави, що представляють різні театральні простори: від лялькового театру, перформансів у публічному просторі, візуального мистецтва до драматичного театру. Ми хочемо цінувати розмаїття і водночас бути впевненими, що кожен зможе знайти на сцені те, що його зворушить - саме тому цьогорічний КОНТРАПУНКТ розпочнеться під гаслом "Знайди свою точку зору!".

   Цього року вперше фестиваль буде розділений на секції. Вісім вистав (чотири з Польщі та чотири з-за кордону) були запрошені до Міжнародного конкурсу форми за кураторської підтримки Агати Колач та Генрика Мазуркевича. Тематично вони обертаються навколо теми смерті, а також тіла та його стану, включаючи тілесність поза нормативними канонами.

   Під час створення нашої добірки ми враховували, як були зроблені перформанси, кого і що вони представляють, за кого і за що вони виступають. Кожен з них виражає свій спосіб мислення про те, що таке театр. Ми протиставимо польський театр, для якого слово є найважливішим, міжнародним постановкам, які зменшують кількість висловлювань. Ми перевіримо, як це впливає на форму. Вистави оцінюватимуть п'ять митців, які представляють різні точки зору: не лише театр, але й літературу, візуальне мистецтво та кіно. Наради журі будуть публічними і перетворяться на своєрідний перформанс - відкриті дебати за участі медіатора, анонсують організатори фестивалю.

   До складу журі Міжнародного конкурсу Форми увійдуть: Інга Івасюв, Катажина Козира, Анна Смоляр, Пьотр Яконь та Марек Вашкель.

   Однак це ще не все. Глядачі фестивалю також зможуть побачити вистави у двох наступних секціях: Момент виходу та Поворотний момент. До першої увійдуть вистави, орієнтовані на дитячу та молодіжну аудиторію. Натомість у секції Поворотний момент будуть представлені вистави, які перевернули уявлення про сучасний театр. Головний герой цьогорічної секції - режисер і сценограф Філіп Кесне, один з найвидатніших європейських творців і засновник легендарної студії Vivarium Studio.

   Цього року на фестивалі також відбудуться прем'єри. Цього року глядачі зможуть побачити виставу під назвою "Жизель, танцюй!", режисерка Анна Обшанська, а також "Гонг!" - сімейну лялькову виставу, яка віддає данину олімпійським цінностям. Цікаво, що ця вистава створюється у співпраці з Фундацією Моніки Пирек.

   Як зазначають організатори 57-го фестивалю КОНТРАПУНКТ, театр - це місце, де найважливішими є відкритість, свобода вираження, а також готовність до діалогу. Саме тому подія підготувала низку безкоштовних заходів, які відбудуться у міському просторі. Серед них - соціальне відкриття, натхненне картиною Караваджо "Сім актів милосердя", завдяки якому Щецін оживе в шести різних несподіваних локаціях.

   Попереду понад п'ятдесят подій: вистави, концерти та виставки. Ми переконані, що чудовий і зворушливий театр наповнить місто красою і надією, - додають Томаш Левандовський і Якуб Скшиванек, - До зустрічі в глядацьких залах Щецінських сцен!

   Детальна програма 57-го Міжнародного театрального фестивалю КОНТРАПУНКТ у вкладенні нижче.

   Załączniki

   • Kontrapunkt_PROGRAM_21.03.2024.pdf

    application/pdf

    Pobierz

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!