Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   16°

   Kultura i Rękodzieło na The Tall Ships Races 2024 w Szczecinie

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Kultura i Rękodzieło na The Tall Ships Races 2024 w Szczecinie
   Jarmark-pod-żaglami-(3).jpg
   Jarmark-pod-żaglami-(5).jpg
   Jarmark-pod-żaglami-(1).jpg
   Jarmark-pod-żaglami-(2).jpg

   Już wkrótce Szczecin stanie się centrum międzynarodowych regat The Tall Ships Races 2024. Towarzyszące temu wydarzeniu Jarmark pod Żaglami i Aleja Artystów zapewnią odwiedzającym niezapomniane wrażenia i bogactwo atrakcji.

   W dniach 2-5 sierpnia 2024 roku, Szczecin zamieni się w tętniący życiem jarmark, pełen barwnych stoisk, wyjątkowych smaków i artystycznych uniesień. Jarmark pod Żaglami oraz Aleja Artystów to doskonała okazja, aby wziąć udział w święcie kultury, tradycji i sztuki, przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i turystów. Łącznie to niemal 250 stoisk, na których znajdą się same perełki.

    

   Jarmark pod Żaglami

   Jarmark pod Żaglami oferuje szeroki wybór unikalnych produktów, które trudno znaleźć w centrach handlowych. Na stoiskach odwiedzający znajdą m.in.:

   • Pamiątki marynistyczne: akcesoria i biżuteria o tematyce morskiej, w tym breloki do kluczy, plecaki, pokrowce na butelki i torby na rower.
   • Rękodzieło: wyroby ze szkła (malowane, wytapiane), dekoracje z drewna, biżuteria autorska (ze szkła, kamieni naturalnych, skór), ręcznie robione świece sojowe, wianuszki, kwiaty z tkaniny, papieru i tworzywa sztucznego.
   • Ceramikę: ceramikę artystyczną i użytkową, m.in. dzbanki, garnki, filiżanki, pamiątki.
   • Kosmetyki i akcesoria: kosmetyki różane, perfumy, ręcznie robione notesy, kadzidełka.
   • Wyroby spożywcze: dostępna będzie lokalna żywność, kiełbasy, paprykarz szczeciński, bułki z szarpanym mięsem, oraz przysmaki z różnych zakątków świata - portugalskie przekąski, lody naturalne, przysmaki tureckie, sushi.
   • Ręcznie robioną biżuterię: biżuteria ze srebra, bursztynu, kamieni naturalnych i pereł, a także biżuteria pokryta metalem z naturalnych roślin.

    

   Aleja Artystów

   Podczas wydarzenia nie zabraknie znanej dobrze wszystkim Alei Artystów. To miejsce, gdzie twórcy prezentują swoje prace i talenty, oferując:

   • Malarstwo i rzeźby: reprodukcje obrazów znanych malarzy, unikalne rzeźby.
   • Fotografia: artystyczne zdjęcia przedstawiające krajobrazy i portrety.
   • Literatura: książki autorów szczecińskich, albumy, przewodniki.
   • Wyroby handmade: poduszki z nadrukami, kubki, torby, shopperki, worko-plecaki.

   - Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które jest doskonałą okazją do spędzenia czasu pośród sztuki, kultury i tradycji, w otoczeniu majestatycznych żaglowców - mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

   Więcej informacji na stronie internetowej  www.tallships.szczecin.eu

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!