Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Przed nami Mistrzostwa Świata Karate WKA Szczecin 2022

   Darek Sadowski

   Darek Sadowski

   Widowiskowe zawody odbędą sięw dniach 16-18 września br. w Netto Arenie. Na czterech matach rywalizować będzie niemal 500 zawodników z 26 krajów.

   - To szczególnie cenna inicjatywa, bo Szczecina ma mocne tradycje uprawiania sportów walki. Poza tym imprezy, podczas których można spotkać mistrzów to najlepsza okazja do zachęcenia młodych ludzi do uprawiania sportu, a na tym bardzo nam zależy – powiedział Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina.

   Całe wydarzenie rozpocznie się już dziś na Wałach Chrobrego. Tam będzie miał miejsce szereg wydarzeń towarzyszących: weryfikacja i ważenie w Hotelu Focus, Seminaria: Sędziowskie i Techniczne w sali Politechniki Morskiej (zawodnicy będą szkolić się pod okiem znanego zawodnika Andrea Calzola z Włoch). Ceremonia Otwarcia imprezy odbędzie się 16 września br. o godz. 19:00 w Netto Arenie.

   Jedną z największych atrakcji Mistrzostw Świata WKA będzie Międzynarodowa Gala Karate "UKF 5 & UKF Finals", która odbędzie się w Netto Arenie 17 września o godz. 20:30. W walce wieczoru zmierzą się Krystian Patalas (Polska) i Kamil Hejmanowski (Anglia).

   Organizatorem imprezy jest szczeciński Klub Karate Bushikan, z ramienia Polskiego Zjednoczenia Karate. Prezesem obu jest 5-krotny Mistrz Świata i 10-krotny Mistrz Europy Paweł Bombolewski, Honorowy Ambasador Szczecina.

   - To szczególne wydarzenie, największa impreza sportowa w tym roku w naszym mieście. Ranga mistrzostw świata i liczba uczestników mówią same za siebie. Cieszymy się, bo to świetna okazja do promowania Szczecina na świecie – podsumował Paweł Bombolewski, organizator Mistrzostw Świata Karate WKA Szczecin 2022.

   Bilety na wydarzenie, w cenie 20 zł za dzień, będą dostępne w kasach Netto Areny.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!