Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   11°

   Zawodnicy Regatowej Reprezentacji Szczecina 20 razy stawali na podium. Podsumowanie sezonu 2022

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Zawodnicy Regatowej Reprezentacji Szczecina 20 razy stawali na podium. Podsumowanie sezonu 2022
   Fot. PZŻ_6.jpg
   Fot. Centrum Żeglarskie_RRS_1.jpg
   Fot. Centrum Żeglarskie_RRS_2.jpg
   Fot. Centrum Żeglarskie_RRS_3.jpg
   Fot. Centrum Żeglarskie_RRS_4.jpg
   Fot. Centrum Żeglarskie_RRS_5.jpg

   Za nami trzeci rok funkcjonowania Regatowej Reprezentacji Szczecina, dzięki której stolica Pomorza Zachodniego jest coraz bardziej widoczna na żeglarskiej i sportowej mapie Polski. Projekt jednoczy lokalne kluby i udowodnia, że razem można więcej. Świadczą o tym czołowe lokaty zajmowane przez zawodników RRS w najważniejszych żeglarskich imprezach w Polsce i w Europie.

   Efektem minionego sezonu jest 20 medali – złotych srebrnych i brązowych – zdobytych przez zawodników i zawodniczki Regatowej Reprezentacji Szczecina.

   – Od trzech lat, dzięki wsparciu Miasta, najlepsi sportowi żeglarze Szczecina mają szerokie wsparcie sprzętowe, trenerskie i organizacyjno-logistyczne. Zawodnicy dokładają do tego swoje zaangażowanie, czas i ciężką pracę treningową. My natomiast cieszymy się efektami, w postaci ich osiągnięć, wyników i powołań do kadry narodowej – mówi Artur Burdziej, koordynator Regatowej Reprezentacji Szczecina.

   Na najwyższym podium zawodnicy RRS w tegorocznym sezonie stawali trzykrotnie – Gdynia Sailing Days, Formula Foil, Puchar Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser ILCA 7, Finał Pucharu Polski w ILCA 7. Dziewięć razy szczecińscy sportowcy kończyli zmagania ze srebrnymi krążkami, osiem razy zajmowali trzecie miejsca. Pełna lista osiągnieć opublikowana jest na stronie internetowej: https://centrumzeglarskie.pl/aktualnosci/aktualnosci/519-podsumowanie-sezonu-rrs

   – To, co założyliśmy, zostało w 100% wykonane. Nasi zawodnicy prezentowali dosyć wysoki poziom i osiągali znaczące wyniki – mówi Robert Siluk, trener Regatowej Reprezentacji Szczecina i SEJK Pogoń. – Plan na zimę został nakreślony. Planujemy zorganizować zgrupowanie w Hiszpanii na początku przyszłego roku. Najważniejszymi wydarzeniami w 2023 roku będą dla nas Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy. W przyszłym roku wyniki powinny być jeszcze wyższe niż w poprzednim.

   Z tegorocznego sezonu żeglarskiego zadowoleni są także zawodnicy RRS.

   – Ten sezon wspominam bardzo dobrze, był najlepszym sezonem, jaki przepływałam w moim życiu – mówi Joanna Cymerman, zawodniczka RRS w klasie 470. – Największym sukcesem był srebrny medal na Mistrzostwach Polski. Za sobą mam już dwa zgrupowania klasie 470 i mam w planie jeszcze dwa. Najważniejszym celem na nadchodzący sezon są Mistrzostwa Europy, które będą rozgrywane w Gdyni.

   Trwający okres zimowy to nie czas odpoczynku. Część zawodników Regatowej Reprezentacji Szczecina podczas zimowych miesięcy realizuje szkolenia w ramach swoich powołań do kadry narodowej. Ciągłość trenowania zapewniają wyjazdy szkoleniowe na południe kontynentu. Budowanie siły i wytrzymałości odbywa się również poprzez ciężką pracę w salach gimnastycznych i siłowniach.

   O RRS

   Projekt „Regatowa Reprezentacja Szczecina” narodził się w 2019 roku. Jego celem od początku był rozwój  żeglarstwa regatowego w Szczecinie. Wiąże się to z regularnym, systemowym wsparciem najlepszych młodzieżowych zawodników i zawodniczek uprawiających tę dyscyplinę sportu. Wsparcie ich rozwoju ma przyczynić się do odnoszenia sukcesów w rywalizacji krajowej i zagranicznej. Projekt przeznaczonych dla członków klubów żeglarskich mających siedzibę w Szczecinie posiadających licencję sportową PZŻ. 

   Co roku do RRS powołanych jest od kilkunastu do kilkudziesięciu zawodników różnych klas. Szkolenie ciągłe odbywa się w klasie ILCA (dawniej klasa Laser). Klasa Optimist jest wspierana w formie akcji szkoleniowych. Zawodnicy innych klas (np. 420, 470 czy windsurfing) otrzymują wsparcie podczas wyjazdów na zgrupowania i regaty oraz w sprzęcie. Wszyscy żeglarze uczestniczą w najważniejszych regatach krajowych i międzynarodowych.

   Zawodnicy powołani do RRS na rok 2023

   W klasie ILCA 4, 6, 7 (Laser):

   Maksymilian Burdziej (Centrum Żeglarskie)

   Maciej Cymerman (Centrum Żeglarskie)

   Igor Kinasz (Centrum Żeglarskie)

   Filip Miłoszewski (SEJK Pogoń)

   Krzysztof Olejnik (SEJK Pogoń)

   Oskar Sawicki (Centrum Żeglarskie)

   Mikołaj Silny (SEJK Pogoń)

   Marek Szczepankowski (SEJK Pogoń)

   Tomasz Wojtkowiak (Centrum Żeglarskie)

   Piotr Wójcik (SEJK Pogoń)

   W klasie 470:

   Joanna Cymerman (Centrum Żeglarskie)

   Małgorzata Górnisiewicz (Centrum Żeglarskie)

   W klasie IQFoil:

   Diana Kucher (Centrum Żeglarskie) 

   Jakub Guźlecki (Centrum Żeglarskie)

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!