Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   18°

   Tydzień do rozpoczęcia walk na Mistrzostwach Świata w Karate WKA - Szczecin 2022

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Tydzień do rozpoczęcia walk na Mistrzostwach Świata w Karate WKA - Szczecin 2022

   Już tylko tydzień pozostał do pierwszych pojedynków wielkiego sportowego wydarzenia - Mistrzostw Świata w Karate WKA. W dniach 16-18 września br. w szczecińskiej Netto Arenie blisko pół tysiąca zawodników z 26 krajów będzie rywalizowało na 4 matach. Pierwsi zawodnicy (Reprezentacja Australii) przylecieli już do Berlina, skąd udali się do Szczecina.

   Całe wydarzenie rozpocznie się już 15 września na Wałach Chrobrego. Tam będzie miał miejsce szereg wydarzeń towarzyszących: weryfikacja i ważenie w Hotelu Focus, Seminaria: Sędziowskie i Techniczne w sali Politechniki Morskiej (zawodnicy będą szkolić się pod okiem znanego zawodnika Andrea Calzola z Włoch) oraz kolacja dla sędziów i VIP-ów w Restauracji Columbus.

   Ceremonia Otwarcia imprezy jest przewidziana na 16 września br. o godz.19:00 w Netto Arenie.

   Jednym z głównych akordów Mistrzostw Świata WKA będzie Międzynarodowa Gala Karate "UKF 5 & UKF Finals", która odbędzie się w Netto Arenie 17 września o godz. 20:30. W walce wieczoru zmierzą się Krystian Patalas (Polska) i Kamil Hejmanowski (Anglia). Wydarzenie będzie transmitowane w systemie PPV.

   Mistrzostwa Świata w Karate WKA to najważniejsza w tym roku impreza sportowa w Szczecinie. Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Szczecin i Województwo Zachodniopomorskie. Organizatorem imprezy jest szczeciński Klub Karate Bushikan, z ramienia Polskiego Zjednoczenia Karate. Prezesem obu jest 5-krotny Mistrz Świata i 10-krotny Mistrz Europy Paweł Bombolewski, Honorowy Ambasador Szczecina. Bushikan był już organizatorem imprez tego formatu i rangi: w 2014 r. za sprawą Mistrzostw Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów (z udziałem w Ceremonii Otwarcia byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsy), a także Pucharu Świata w 2020 r.

   Bilety na wydarzenie, w cenie 20 zł za dzień, będą dostępne w kasach Netto Areny od pierwszego dnia sportowej rywalizacji.

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!