Social media

Filtrowanie

Kategorie

  Archiwum

   29°

   Pierwszy Międzynarodowy Turniej Kajak Polo na otwartym akwenie startuje już w ten weekend

   Robert Duchowski

   Robert Duchowski

   Pierwszy Międzynarodowy Turniej Kajak Polo na otwartym akwenie startuje już w ten weekend
   f_canoe-polo.png
   DSC_0360.JPG

   Szczecin International Canoe Polo Tournament - Pierwszy Międzynarodowy Turniej Kajak Polo na otwartym akwenie zostanie rozegrany w dniach 8-10 kwietnia na przystani Centrum Żeglarskiego przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie.

   To nie pierwszy raz kiedy do Szczecina zjeżdżają się czołowe zespoły z Polski i Europy, ponieważ nasze miasto miało już okazję takie gościć podczas organizacji turniejów na basenie. Tym razem, jednak organizatorzy stanęli przed zdecydowanie większym wyzwaniem, ponieważ turniej rozegrany zostanie na dwóch boiskach w trzech kategoriach i w dodatku na jeziorze, co zdecydowanie stawia wyżej poprzeczkę organizacyjną. Na przystani Centrum Żeglarskiego zmierzą się:

   Dywizja I dla zespołów seniorskich mężczyzn, gdzie rywalizować będą między innymi mistrzowie Polski, Czech i Litwy.

   Dywizja II dla zespołów seniorskich kobiet i mieszanych do 18 roku życia, z aktualnymi mistrzyniami Polski seniorek, mistrzami Polski juniorów, mistrzami Czech juniorów.

   Dywizja III dla dzieci do 14 roku życia z reprezentantami Pragi, Katowic, Choszczna i Szczecina.

   Przyjazd ekip planowany jest na piątek, rozgrywki zaczynamy w sobotę o 8 rano fazą grupową, kończąc w niedzielę finałami od godziny 14:00

   Czym jest kajak polo?

   Zawodnicy poruszają się na krótkich i zwrotnych kajakach, starając się umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Dolna krawędź bramki zawieszona jest na wysokości 2 metrów nad wodą. Piłkę można rzucać rękami lub specjalnym przeznaczonym do tego celu wiosłem. W kajak polo nie ma stałego bramkarza. Jego funkcję pełni gracz znajdujący się najbliżej bramki. Przepisy kajak polo pozwalają na walkę o piłkę poprzez zderzanie się kajakami, popychanie rękami przeciwnika, a nawet przewracanie go, ale pod warunkiem że zawodnik nie jest akurat bramkarzem. W przypadku przewrócenia zawodnika jest on zmuszony do wykonania tzw. eskimoski tj. odwrócenie się z pozycji do góry dnem do pozycji poprawnej za pomocą wiosła lub siły rąk. Dlatego zawodnicy biorący udział w grze mają na sobie kapoki i kaski osłaniające głowę. Mecz trwa 2x10 minut z przerwą 3 minuty.

   Organizatorami całego przedsięwzięcia są Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Klub Sportowy „Feniks” Szczecin i Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” Kliniska.

   Wspierają: Urząd Miasta Szczecin i Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski. 

   Sponsorzy: Asprod, West Polo, Nexus Foils, Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.

   Zapraszamy do kibicowania zawodnikom!

   Bądź na bieżąco!

   Kliknij w przycisk „Obserwuj”, aby być bieżąco z wiadomościami ze Szczecina. Najbardziej interesujące wpisy znajdziesz w Google News!